Sıradaki Red Dead Online Güncellemesi Bu Ay Geliyor

Halen beta sürecinde olan Red Dead Online için yeni güncellemeler, Rockstar Games tarafından daha önceden yapılan açıklama doğrultusunda yoldalar. Sıradaki güncelleme, bu ayın sonlarına doğru yayınlanacak. Tam tarih ise 26 Şubat 2019. Saldırgan oyuncular için önlemler, ödül avcıları ve barış görüşmesi sistemi getirilecek.

İlk olarak, saldırgan oyuncular için bir önlem olması adına oyuncuların mini harita üzerinde görüntülenme şekillerine bir düzenleme getirilecek. Buna göre, oyuncular birbirlerine uzak mesafelerde olduğu sürece birbirlerinin mini haritalarında görünemeyecekler. Birbirlerine görünmeleri için arada belirli bir mesafenin olması gerekecek. Bu mesafeyi azıcık aşarsanız, sadece silahınızın tetiğini çektiğinizde görüneceksiniz. Farklı kasabalarda veya farklı bölgelerde olan oyuncular da aynı şekilde harita üzerinde birbirlerini göremeyecekler.

Red Dead Online moduna bu bağlamda getirilecek olan yeni bir sistemle, düşmanca bir tavır sergilediğiniz sürece haritadaki pozisyonunuzu belirten nokta, kademeli olarak mavi renkten koyu kırmızı renge dönüşecek. Mevcut tutumunuzu devam ettirdiğiniz sürece de bu durum devam edecek. Eğer zaman geçtikçe dostane bir oyuncu haline gelmeye başlarsanız, pozisyonunuzu belirten noktanın rengi eski haline gelmeye başlayacak.

Öte yandan ekibinizi kapsayacak barış görüşmesi sistemi de Red Dead Online moduna dahil edilecek. Bu sistem sayesinde, size saldıran oyuncunun grubu ile barış görüşmesi yaparak durumu tatlıya bağlayabileceksiniz. Eğer ateşe ateşle karşılık verirseniz, Feud ile ilk olarak bireysel kan davası olarak başlayan olayı, Posse Feud veya Leader Feud ile devlet meselesi boyutlarına kadar çıkartabileceksiniz. Hal böyle olunca zaman sınırlı mini bir Deathmatch seansı başlayacak.

Sıradaki güncellemenin bir diğer getirisi de ödül avcıları olacak. Sistemin işleyişine göre hırsızlık yapmak gibi hadiseler sadece onur seviyenizi düşürecek. Bir hayvanı katlederseniz ve bu rapor edilirse, başınıza konacak ödül az miktarda olacak ama eğer bir oyuncuyu öldürürseniz ve bu rapor edilirse, bu defa başınıza konacak olan ödül yüksek miktarda olacak. Her iki durumda da işlediğiniz suçun bir bedeli olacak. Başınıza konan ödül yüksek miktarda olursa, yapay zeka tarafından yönetilen ödül avcıları peşinize düşecekler. Başınıza konan ödül yükseldikçe, haliyle değeriniz de artacak ve bu, sizinle beraber çetenizin de başının ciddi anlamda derde girmesi anlamına gelecek.

Rockstar Games tarafından 26 Şubat 2019 tarihinde yayınlanacak olan sıradaki güncelleme ile çeşitli günlük meydan okumalar bizleri bekleyecek. Avlanmaktan hayvanların derilerini yüzmeye, Fence noktasında eşya satmadan kan davalarını kazanmaya kadar çeşitlilik gösterecek olan bu meydan okumaları tamamlamak ise bizlere Gold Nuggets ve XP olarak geri dönecek.

Son olarak birçok hata çözümlemeleri, irili ufaklı bazı değişiklikler ve Varmint Rifle da dahil olmak üzere seçili bazı silahlarda da denge ayarı, bu ay yayınlanacak olan güncelleme ile Red Dead Online moduna aktarılacak.