Skype Görüşmeleri 3 Boyutlu Olacak

Skype Görüşmeleri 3 Boyutlu Olacak

Bugün 10. yılını kutlayan popüler görüntülü ve sesli mesajlaşma servisi Skype, 3 boyut teknolojisini yazılıma taşımaya hazırlanıyor. 3 boyutlu Skype görüşmeleri ne zaman mümkün olacak? Detaylar haberimizde.

Video ve sesli görüşme yazılımları listesinde en üst sırada yerini alan Skype, yeni teknolojileri bünyesi katarak liderliği sürdürmek istiyor. Üç boyutlu telefon görüşmesi için çalışmalara başladıklarını açıklayan Skype Genel Müdür Yardımcısı Mark Gillet, teknoloji için hazır.

Günümüzde 3 boyutlu görüntü almamızı sağlayan TV ve bilgisayar ekranları bulunsa da görüntü yakalamayı sağlayan cihazların yeteri kadar gelişmediğini vurgulayan Gillet, üç boyutlu aktarmanın mümkün olabilmesi için bilgisayara birden fazla kameranın doğru açılarla bağlanması gerektiğini söyledi. Gillet ayrıca 3 boyutlu görüntü çekme işlemini başarıyla gerçekleştirdiklerini ancak piyasaya sürmeden önce varolan cihazları incelediklerini belirtti.

Yakın bir zamanda 1080p kalitede Skype görüşmeleri yapabileceğimizin müjdesini veren Gillet, üç boyutlu telefon görüşmesinin piyasaya sunulmasının daha yılllar alabileceğini belirtti. 

Skype 10. Yılını Kutluyor

YORUMLAR