Skype Topluluğu 2 Milyon Kişiye Ulaştı

Skype Topluluğu 2 Milyon Kişiye Ulaştı

Microsoft'un bir süre önce satın aldığı anlık mesajlaşma ve video sohbet yazılımı Skype yeni bir dönüm noktasına geldi. Resmi Skype bloglarında yayınlanan rakamlara göre popüler sesli ve görüntülü sohbet yazılımı Skype için destek talep eden ve firma ile iletişime geçen kayıtlı kullanıcı sayısı 2 milyonu aşmış durumda. Bu istatistiklere bakıldığında Skype ile ilgili yeni özellikleri merak eden ve teknik bilgi talep eden kullanıcılar her ay giderek artıyor.

Hatırlanacağı üzere Skype Microsfot tarafından satın alınmadan önce Windows Live Messenger veya diğer adıyla MSN Messenger bizlere anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet konularında yardımcı oluyordu. Microsoft'un Skype yazılımını satın almasının ardından Windows Live Messenger'ın sonlandırılması ve yerini Skype'a bırakmasıise kullanıcılar tarafından büyük tepki çekmişti. Bu tepki nedeniyle Skype kullanmayı bırakan kullanıcılar da bulunmaktaydı.

Durum böyleyken Skype yazılımı tek başına değerlendirildiğinde aslında oldukça esnek bir yazılım olduğu görülebiliyor. Yazılımın arayüzü her ne kadar çok başarılı olmasa da hem mobil cihazlarda hemde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda hizmet vermesi başlı başına bir tercih sebebi. Bu da WhatsApp gibi rakipleri karşısında Skype hizmetine avantaj sağlıyor. Bu avantajda gördüğümüz üzere kayıtlı kullanıcı sayılarına yansımakta.

Eğer Skype indirmek isterseniz:

Twitter'da Artık Sinirleriniz Bozulmayacak

YORUMLAR