Skype'a Video Mesajlaşma Özelliği

Skype'a Video Mesajlaşma Özelliği

Her ne kadar iş arkadaşlarınızla veya aile fertlerinizle görüşmek için kullanabileceğiniz Hangouts şu aralar rakibi Skype'a göre çok daha popüler olsa da Microsoft'un görüntülü mesajlaşma servisi Skype yerinde durmuyor ve sürekli olarak geliştirilmeye devam ediyor. Öyle ki şimdiye kadar gelen en yenilikçi özelliklerden birisi olan video mesaj gönderme özelliği şu an için beta olarak Skype üzerine eklenmiş durumda. Bu yeni eklenen özellik sayesinde sevdiklerinize kendi kaydetmiş olduğunuz videoları mesaj olarak gönderebileceksiniz.

Şu an için Skype Android uygulaması üzerinde aktif olarak kullanılabilen özellik sayesinde, telefonunuzla 3 dakikaya kadar kaydedeceğiniz videoları bir başka Skype kullanıcısına video mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz mesajı görüntülemek isteyen kullanıcıların öncelikli olarak Skype hesabına giriş yapmaları gerekiyor. Ardından göndermiş olduğunuz video mesajı kolayca görüntüleyebiliyorlar. Video mesaj gönderme özelliği şu an için beta aşamasında olsa da Android uygulaması üzerinden gönderilen video mesajlar diğer tüm platformlar üzerinde rahatça görüntülenebilmekte.

Aşağıda izleyeceğiniz video, Skype'a yeni eklenmiş olan video mesajlaşma özelliğinin nasıl kullanılacağıyla ilgili kullanıcılara bilgiler vermektedir. Sınırsız video mesajlaşma özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların premium üyeliğe sahip olmaları gerekiyor, eğer bir premium üyeliğiniz yoksa ve Skype'ı ücretsiz olarak kullanıyorsanız toplam 20 video mesaj gönderme hakkına sahip olacaksınız.

İşin tuhaf olan yanı Microsoft'un kendi işletim sistemi olan Windows Phone üzerinde bu yeni özelliğin desteklenmemesi. Sonuç olarak hem Skype hem de Windows Phone, Microsoft'a ait olmasına karşın Windows Phone üzerinde Skype'ın yeni özelliği için desteğin olmaması gerçekten şaşırtıcı.

Instagram'a Video Desteği Geliyor

YORUMLAR