Son iPad Mini Söylentileri

Son iPad Mini Söylentileri

Son günlerde Apple'ın daha küçük bir iPad çıkaracağına yönelik söylentiler artmaya başladı. Bir zamanlar "7 inçlik tablet mi olur?!" diyen şirket, şimdi 7 inçlik bir tablet çıkarmakla ciddi ciddi ilgileniyor gibi gözüküyor.

Steve Jobs ölmeden önce, tabletlerin boyutlarıyla ilgili olarak yaptığı bir konuşmasında, tabletlerin 7 - 8 inç boyutlarında olmamaları gerektiğini ve doğru boyutların 9 - 10 inç seviyeleri olduğunu söylemişti. Aradan uzun bir süre geçmemesine rağmen, Steve Jobs'ın yaşamını yitirmesi ile Apple cephesinde bazı konularda hızlı değişimler gözlemleyeceğiz gibi görünüyor. Zira kayda değer kaynaklar, Apple'ın önümüzdeki Ekim ayı içinde 7 inçlik, iPad Mini adında bir tablet üreteceğini iddia ediyor.

ABD'nin önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Piper Jaffray'e göre de beklentiler bu yönde. Apple'ın 2013 yılında daha küçük bir iPad üreteceğini öngören şirket, bu öngörüsünde bazı tarih değişikliklerine gitti. Wall Street kaynaklarından edindiği bilgi ile yeni bir tarih tahmininde bulunan Piper Jaffray, önümüzdeki Aralık döneminde 4 - 6 milyon iPad satılacağını da öne sürüyor.

Beklenen iPad Mini ile ilgili olası özelliklere kulak kabarttığımızda, cihazın retina ekrana sahip olmaması bekleniyor.  Ancak estetik ve incelik açısından Apple'ın başarılı çizgisini sürdürmesi ve Google I/O Geliştiriciler Konferansında tanıtılan Nexus 7'ye rakip olacağı düşünülüyor. 8 GB'lık depolama alanına sahip modelin $299 etiket fiyatı ile satışa çıkması ve ürünün tam olarak 7.85 inçlik ekran boyutuna sahip olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR