Spotify Artık Xbox One Platformunda da Çalışacak

Spotify Artık Xbox One Platformunda da Çalışacak

Spotify'ın geçtiğimiz Haziran ayında Windows 10 platformuna geçiş yapması, bu müzik dinleme uygulamasının önünün açık olduğunu işaret ediyordu. Şimdi uygulamanın Xbox One platformuna gelebileceği de konuşuluyor.

Yeni gelen duyumlara göre, Spotify popüler konsollara da kendini adapte etmek üzere hararetle çalışıyor. Sızdırılan bazı haberlere göre, Spotify, yakın gelecekte Xbox One için de bir uygulama yayınlayarak bunu Windows Mağazasına yerleştirebilir. Öte yandan, The Verge teknolojik haberler web kanalı, isimsiz "Spotify ve Microsoft" kaynaklarından alıntı yaptığı bir haberde, Spotify uygulamasının Xbox için geliştirilmekte olduğunu da yayınladı.

İlk önce Reddit üzerinde fısıldanan bu haber, üzerinde oynanmış resimlerle paylaşılmış ve "Spotify Music – for Xbox" adı altında takipçilerle paylaşılmıştı. The Verge haberine göre, bu durum standart bir dedikodudan daha ciddi gibi görünüyor.

Diğer taraftan, bu durum uygulama için çok da yeni bir girişim değil. Spotify uygulaması, iki yıl kadar önce, Sony ile özel bir ortaklık anlaşmasının ardından PlayStation ile iş birliği yaparak, yazılımın "PlayStation Music" hizmetine destek vermek üzere yeniden tasarlanmıştı.

YORUMLAR