Star Wars: Battlefront 2'nin Hikayesi Ortaya Çıktı!

Star Wars: Battlefront 2'nin Hikayesi Ortaya Çıktı!

Star Wars: Battlefront 2'nin geliştiricisi Electronic Arts Motive, yayınladığı bir video ile yeni oyunun hikayesine dair ilk detayları paylaştı. Videoda oyunun "bir İmparatorluk askeri" üzerinden şekillendiği açıklandı.

Lucas Arts'ın Disney'e satılmasının ardından Electronic Arts da harekete geçmiş ve Star Wars serisinin oyun dünyasındaki isim haklarını satın almıştı. Ardından Battlefield serisinin geliştiricisi DICE'e ilk oyunu yapma görevini veren şirket, Star Wars: Battlefront ile karşımıza çıkmıştı. Hikaye bölümleri olmayan bu oyun, buna rağmen çok sevilmiş ve oynanmaya da büyük bir kitle tarafından devam edilmişti. Geçtiğimiz aylarda ikinci oyunu geliştirmeye koyulduklarını açıklayan Electronic Arts, yeni oyunda uzunca bir hikaye bölümünün olduğunun da altını çizmişti.

Bugün yayınlanan o videoyla hikayenin ilk detayları da paylaşıldı. EA Motive'de oyunu geliştirmekte olan yapımcıların, yaptıkları açıklama ile yeni oyunun "bir imparatorluk askerinin" hikayesi olacağını söylediler. Bugüne kadar isyancı tarafa dair ne varsa gördüklerini; ancak kötülüğün hikayesine çok da odaklanılmadığını söyleyen yapımcılar, Battlefront 2'nin Iden Versio isimli, Inferno Squadron komutanına odaklanacağını da belirttiler. 

17 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek Star Wars: Battlefront 2, konu edineceği hikaye bakımından diğer Star Wars ürünlerine göre çok ayrı bir yere konumlanacakken, bizlere farklı bir deneyim de yaşatmayı başaracak. 

Jandarma, Star Wars Sloganıyla Sosyal Medyayı Salladı

Star Wars Battlefront 2'nin Tanıtım Videosu ve Tüm Detayları Paylaşıldı

Star Wars: The Last Jedi'dan İlk Fragman Geldi

YORUMLAR