Steam'de Hile Yapmak Zorlaşacak! İşte 2019 Model Steam'in Yenilikleri

steam 2019

Dünyanın en çok kullanılan dijital oyun platformu Steam, önemli değişikliklerle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlandığını söyledi. Yapılan duyuruyla Steam’de hile yapmanın zorlaşacağı da belirtildi.

Steam üzerinde yapılacak ilk değişikliğin, masaüstünde kullanılan istemci üzerinde olacağı ve yakın zaman önce duyurulan sesli iletişim desteği Steam Chat ile entegre edilerek kullanıcılara sunulacağı aktarıldı.

Valve ayrıca makine öğrenmesi sistemini Steam’e dahil ederek, yenilenen tasarımla oyuncuların zevklerine göre oyun önermeye başlayacağını not düşülen yenilikler arasında yerini aldı. Valve sistemi şöyle anlattı: “Makine öğrenmesiyle güçlendirilmiş, oyuncuların kişisel zevklerine göre eşleştirme yapabilen yeni bir tavsiye motoru üzerinde çalışıyoruz. Algoritmalar keşfedilebilirlik çözümümüzün bir parçalarından sadece biridir; bu yüzden bunun yanı sıra yayın yapma ve küratör özelliğini daha fazla geliştiriyor ve mağazanın genel tasarımını sürekli olarak değerlendiriyoruz.”

valve 2019

CS:GO yeni hile sistemi ile güçlenecek

Steam üzerinde yapılacak değişikliklerin getireceği en sevindirci yeniliklerin başındaysa on milyonlarca kişi tarafından oynanan CS:GO’daki hile sisteminin değişmesi oldu.

Valve, Steam Güven adı altında yeni bir sistemi devreye sokacağını vurguladı. Yeni sistem ise şöyle açıklandı: “CS:GO'daki "Güvenilir Eşleştirme"yi sağlayan teknoloji de güncellenerek bütün oyunlarda kullanılabilir bir Steam özelliği hâline gelecek. Bu özellik sayesinde bir kullanıcının hile yapıp yapmama eğilimine dair tespitte bulunabileceğiniz daha fazla bilgi elde edeceksiniz.”

steam 2019 yenilikler

Steam’de 2019 ve ötesi

Oldukça sevindirici yeniliklerin yapılacağı görülen ve 2019’da oyunculara daha sağlıklı bir ekosistem yaratmak için elinden geleni yapan Valve, yenilikleri hemen aşağıdaki gibi oldu.

Mağaza Keşfedilebilirliği: Makine öğrenmesiyle güçlendirilmiş, oyuncuların kişisel zevklerine göre eşleştirme yapabilen yeni bir tavsiye motoru üzerinde çalışıyoruz. Algoritmalar keşfedilebilirlik çözümümüzün bir parçalarından sadece biridir; bu yüzden bunun yanı sıra yayın yapma ve küratör özelliğini daha fazla geliştiriyor ve mağazanın genel tasarımını sürekli olarak değerlendiriyoruz.

Çin'de Steam: Perfect World ile yaptığımız işbirliği sayesinde Steam'i Çin topraklarına getirdik. Bunun hakkında ayrıntılı bilgiyi ilerleyen aylarda paylaşacağız.

Steam Kütüphanesi Güncellemesi: Yeniden tasarlanmış Steam Kütüphanesi (Steam Sohbeti ile geliştirdiğimiz teknolojiyi temelde tutarak geliştirdik) gibi uzun süredir beklenen Steam istemcisi değişikliklerini yayınlayacağız.

Yeni Etkinlik Sistemi: Steam Topluluğu'ndaki etkinlik sistemini de güncelleyerek size oyunlarınızdaki turnuvalar, yayınlar veya haftalık mücadeleler gibi ilgi çekici aktiviteleri öne çıkarma şansı sağlayacağız.

Steam.tv: Bütün oyunları destekleyebilmek için http://steam.tv/'yi sadece belirli turnuvaları ve özel etkinlikleri yayınlamaktan daha fazlasını yapacak şekilde genişletmeye çalışıyoruz.

Steam Sohbeti: İleride yeni bir Steam Sohbeti mobil uygulaması yayınlayacağız ve bu sayede artık favori GIF'lerinizi istediğiniz yerden arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Steam Güven: CS:GO'daki "Güvenilir Eşleştirme"yi sağlayan teknoloji de güncellenerek bütün oyunlarda kullanılabilir bir Steam özelliği hâline gelecek. Bu özellik sayesinde bir kullanıcının hile yapıp yapmama eğilimine dair tespitte bulunabileceğiniz daha fazla bilgi elde edeceksiniz.

Steam Bilgisayar İnternet Kafe Programı: Dünya genelinde binlerce internet kafede Steam kullanan oyuncuların tecrübelerini iyileştirmek için yeni bir resmî Bilgisayar İnternet Kafe Programı'nı da yayınlayacağız.