Steam'in En Büyük Rakibi Olmaya Aday Epic Games Store Bugün Açıldı

Epic Games Store journey

Fortnite’ın yakaladığı başarının ardından, oyunu takip eden kitleyi farklı noktalara kaydırmak isteyen Epic Games, kısa bir süre önce yaptığı açıklamayla Epic Games Store ismini vereceği bir dijital oyun mağazası açacağını söylemişti. Epic Games Store bugün kullanıma açıldı.

Epic Games, her ne kadar son günlerde Fortnite ile gündeme geliyor olsa da geliştirdiği Unreal Engine isimli oyun motoruyla birçok oyunun gün yüzüne çıkmasını sağlamıştı. Unreal Engine’in yanı sıra Gears of War, Unreal Tournament ve Jazz Jackrabbit gibi oyunların altına imzasını atan Epic Games, asıl vurgunu Fortnite’ın Battle Royale moduyla yapmıştı. Halihazırda bilgisayar ve mobil üzerinden oynanabilen oyundan aylık 300 milyon dolar gibi çılgın gelirler elde eden Epic Games, 10 milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite kitlesini farklı noktalara çekmek adına Epic Games Store adını verdiği dijital oyun mağazasını tanıtmıştı.

Steam’in yüzde 30’lara varan komisyon miktarını yüzde 12’ye çekeceğini ve Unreal Engine ile geliştirilen oyunlardan aldığı yüzde 5’lik kısmı Epic Games Store satışları üzerinden hiç almayacağını belirten şirket, sektöre oldukça iddialı bir giriş yapmıştı. Yapılan ilk açıklamanın ardından merakla beklenen mağaza, bugün itibarıyla faaliyete geçti.

Epic Games Store çıktı

Journey bilgisayara geliyor

Henüz mağazada sınırlı sayıda oyun barındırabilen Epic Games, önümüzdeki günlerde oyunların sayısında önemli artışların olacağını ve önemli oyunların Epic Games Store üzerinden yayınlanmaya başlayacağını dile getirdi.

Oyuncuları heyecanlandıracak bir başka haber daha veren Epic Games, 2013 yılında PlayStation 3’e özel olarak hazırlanan ve çok beğenilen Journey’nin sadece Epic Games Store’a özel olarak bilgisayar oyuncularıyla buluşacağını ifade etti.