Su Geçirmeyen LG Optimis GJ Akıllı Telefon Tanıtıldı

Su Geçirmeyen LG Optimis GJ Akıllı Telefon Tanıtıldı

LG, akıllı telefon dünyasının önemli oyuncularından biri ve bunu pekiştirip konumunu daha da iyileştirmek için arka arkaya ürünler çıkarıyor. Bu kapsamda çıkan son ürün olan LG Optimus GJ, üst seviye akıllı telefon dünyasında LG’yi temsil edecek su geçirmez akıllı telefon tanıtıldı.

Tam model numarası LG Optimus GJ E975 olan ürünün en önemli özelliği su geçirmemesi. Sony Xperia Z ile başlayan üst seviye akıllı telefonların su ve toz geçirmeme özellikleri hemen her şirketin ilgisini çekti. LG de onlardan biri.

Taiwan’da gerçekleşen tanıtım etkinliğinin ardından tanıştığımız ürünün boyutları 131.9x68.9x8.5 milimetre. IPX7 sertifikasına sahip olan cihaz 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmeme özelliğini sürdürüyor. 4.7 inçlik IPS HD ekranı bulunan cihazda Bluetooth 4.0 bağlantı teknolojisi kullanılıyor. 13 MP değerinde ana kameraya sahip olan telefonda 1.5 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon bir işlemci yer alıyor.

Ara bellek yani RAM birimi 2 GB olan telefonda 16 GB dâhili depolama alanı kullanılıyor. Bu alan mikro SD kart ile daha da yükseltilebiliyor. Kullanılan pilin değeriyse 2280 mAh.

600 USD etiket fiyatıyla satılması beklenen cihaz siyah ve siyah ile kırmızı karşımı olmak üzere iki farklı modelle satışa çıkacak.

Gençler velilerden kaçıp Tumblr'a sığınıyor

YORUMLAR