Super Mario Run Çıktığı Gün 2.85 Milyon İndirildi

Super Mario Run Çıktığı Gün 2.85 Milyon İndirildi

Oyun piyasasının en çok bilinen karakteri Mario'nun yeni nesıl oyunu Super Mario Run, geçtiğimiz günlerde çıkış yaptı. Merakla beklenen yeni oyunun indirme rakamları ise dudak uçuklattı.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz aylarda ilk defa iPhone 7'lerin lansmanında adını duyduğumuz Super Mario Run oyunu, uzun bir bekleyişin ardından iOS işletim sistemine sahip cihazlar için çıkış yaptı. Merakla beklenen ve adının anıldığı günden beri oyun severleri heyecanlandıran Super Mario Run, çıkış gününde yeni bir rekora imza attı. App Store'un en büyük çıkışını yapan Super Mario Run, çıktığı gün 2.58 milyon kez indirildi. Bu rakam kısa sürede popülerlik kazanan Pokemon Go'nun çok üzerinde.

Şu an sadece iOS cihazlar için kullanıma sunulan Super Mario Run, Apptopia'dan alınan istatistiklere göre App Store tarihinin en büyük çıkışını yaparak rekora imza attı. Ücretsiz olarak sunulan ancak, oyun içerisindeki satın alımlarla fiyatı 27 Lira'ya kadar çıkan oyun, Nintendo'yu zengin edebilecek gibi görünüyor.  Elbette iPhone 7 lansmanında Super Mario Run isminin geçmesinin de bu sayıya önemli bir katkısı var. Şu an iOS cihazlar için tüm bölgelere sunulan Super Mario Run, önümüzdeki yıl Android cihazlar için de sunulacak.

Android Platformunda Sahte Super Mario Run Oyunlarının Tuzağına Düşmeyin!

Super Mario Run Çıktı, Hemen İndirin!


YORUMLAR