Twitter Direkt Mesajlaşmanın Sınırlarını Geliştiriyor

Twitter Direkt Mesajlaşmanın Sınırlarını Geliştiriyor

Her ne kadar Facebook kadar büyük olmasa da, Twitter son yılların en çok konuşulan ve aktif olarak kullanılan sosyal ağı. Gerek geçtiğimiz yıllarda orta doğu çoğrafyasında Twitter üzerinden ateşlenen eylemlerle, gerekse hızlı iletişim sağlamasıyla bilinen Twitter bu süreç içerisinde kendini geliştirmeye de devam ediyor.

140 karakter sınırıyla gönderiler yaptığımız ve istersek kişilerle özel olarak mesajlaştığımız sosyal ağ, direkt mesaj adını verdiği bu özel konuşmada sınırı bugüne kadar hep 140 karakter olarak tuttu. Şimdi ise bu sınır kaldırılıyor ve kullanıcılar özel mesajlarında karakter sınırı olmadan diledikleri gibi mesaj gönderip alabilecekler. Bu karakter sınırının kaldırılması, insanların hayatına Facebook gibi daha çok girmek isteyen Twitter'ın önemli bir kararı aslında. Zira analistler, Twitter'ın her ne kadar popüler olsa da durağanlık dönemine girdiğini belirtiyor. Bu bağlamda kullanıcılarına sürekli yeni özellikler ve tasarım seçenekleri sunuyor dev sosyal ağ.

Twitter kullanıcılarını sosyal ağda daha fazla süre geçirmesine yarayacak bu atılım, önümüzdeki aylarda Twitter'ın ana uygulamasından ayrı bir mesajlaşma uygulamasının çıkmasının önünü açabilir. Bakalım Twitter'ın bilinen katı kurallarını esnetmesi sosyal ağın yararına mı olacak?

YORUMLAR