Twitter Yeni Video Paylaşma ve Grup Mesajlaşma Özelliklerini Tanıttı

Twitter Yeni Video Paylaşma ve Grup Mesajlaşma Özelliklerini Tanıttı

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servislerinden biri olan Twitter oldukça kullanışlı 2 yeni özelliğini Twitter kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu özelliklerden ilki grup halinde mesajlaşma özelliği. Şimdiye kadar Twitter üzerinde DM - direkt mesaj özelliğini kullanarak belli arkadaşlarımıza veya Twitter kullanıcılarına mesaj gönderebilmekteydik. Fakat bu yeni özellik sayesinde arkadaş gruplarımızla özel sohbetler başlatarak bu sohbetleri direkt mesajlar üzerinden yürütebileceğiz. Twitter bu özelliği tanıtmak için şu videoyu yayınladı:

Twitter'ın yeni duyurduğu 2 özellikten biraz daha büyük etki yapacak olanı ise video paylaşma özelliği. Twitter, kullanıcıların hizmetine sunduğu bu özellik sayesinde kullanıcıların Twitter uygulaması üzerinden video çekmesine imkan verecek. Bunun yanında uygulama aracılığıyla çekilen videolar yine uygulama üzerinde düzenlenebilecek ve kolayca paylaşılabilecek. Twitter'ın video özelliği 30 saniye süre limitiyle kullanıcılara sunulmakta. iPhone kullanıcılarının film rulolarından Twitter'a video yüklemeleri de mümkün. Telefon galerisinden Twitter'a video yükleme özelliği kısa bir süre sonra Android cihazlar için de aktif olacak. Twitter'ın video paylaşım özelliği için yayınladığı tanıtım videosu şu şekilde:

Grup mesajlaşma özelliği hizmete açılmış durumda. Twitter'ın video paylaşım özelliği ise önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Fakat kullanıcılar herkese açık bir şekilde paylaşılan Twitter videolarını bugünden itibaren Twitter üzerinden seyredebilecekler.

Twitter'ın mobil uygulamalarının en güncel sürümlerini indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Twitter Yabancı Dildeki İçerikleri Tercüme Edecek

YORUMLAR