Twitter'ın Analitik Servisi Yayına Başladı

Twitter'ın Analitik Servisi Yayına Başladı

Twitter kullanıcılarının en son mesajlarına verilen tepkileri, kendilerini kimlerin takip ettiğini görmeleri ve daha birçok ayrıntılı bilgiyi anlık olarak görüntüleyebilmelerine olanak sağlayacak olan analitik servisini kullanıcılara açtı.

The Next Web'in raporuna göre, kullanıcıların bu yeni özelliğe ulaşabilmeleri için Twitter Reklam servisine giriş yaparak, sayfanın üst bölümünde yer alan "Analytics" sekmesine tıklamaları gerekiyor. Ülkemizde şu an Twitter Reklam servisinin aktif olarak kullanılmadığını düşündüğümüz zaman, şu an için Türk Twitter kullanıcılarının bu özellikten yararlanamıyor olduğunu söylemeliyim.

Yayın akışı aktiviteleriniz arasında yer alan takip edenler, takibi bırakanlar ve sizden bahsedenlerle ilgili ayrıntılı grafiksel verilere ulaşılabilen yeni analitik servisi üzerinde, ayrıca her tweet ile ilgili olarak "favoriler", "retweetler" ve "cevaplar" olmak üzere üç farklı sütun yer almakta.

Tüm bunların dışında paylaştığınız bağlantılara kaç kullanıcının tıkladığını bile görmenize olanak sağlayan servis, özellikle Twitter'ı aktif olarak kullanan markalar için çok can alıcı özelliklere sahip.

WhatsApp'tan Yeni Rekor!

YORUMLAR