Twitter'ın Gelecek Yıl İçin Hedefi: Daha Basit ve Kolay Kullanım

Twitter'ın Gelecek Yıl İçin Hedefi: Daha Basit ve Kolay Kullanım

Code-Mobile etkinliğinde röportaj yapan Twitter'ın üst düzey yöneticilerinden Kevin Weil, Twitter'ın gelecek yıla ait planları hakkında bilgilendirme yaptı. Böylelikle gelecek yıl için vizyonlarını açıklayan Kevin, Twitter'ın yeni katılan kullanıcılara kolaylık sunmak iistediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'a gelen yeni "Anlar" yani Moments özelliği ile yeni kullanıcıların haber akışının hızını düşürne Twitter, gelecek yıl için Twitter'ın kullanımı daha basit ve kolay hale getirmek istiyor. Bunun en büyük sebebi ise hem normal hem de Twitter'a yeni katılan kullanıcıların kendilerini daha rahat hissetmeleri.

Basit ve kolay kullanım sadece yeni kullanıcılara kolaylık sağlamakla kalmayarak aynı zamanda Twitter'ın daha yararlı ve fonksiyonel olmasını sağlayacak. Tabi buna en büyük örnek olarak akla gelen ilk seçenek ise Tweet atarken takılıp kaldığımız 140 karakter sınırının kalması.

Kevin Weil, yapılacak olan değişiklik ve planlardan bahsederken aynı zamanda değiştirmekte zorlandıkları bazı şeylerin de olduğunu fakat buna rağmen tüm detaylara pozitif baktıklarını dile getirdi. Bununla birlikte Twitter üzerinde kullandığımız DM yani direkt mesajlaşma özelliği de önümüzdeki sene daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkabilir. Son olarak mükemmel fikirlere sahip olduklarını dile getiren Kevin, Twitter fanlarının sadece beklemelerini istedi.

Twitter hakkındaki görüşlerinizi bizlerle alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Twitter İndirmek için alttaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR