Vine Yerine Hype Geliyor!

Vine Yerine Hype Geliyor!

2013 yılında piyasaya iddialı bir şekilde çıkış yapan Twitter'ın popüler video uygulaması Vine, sosyal platforma veda ediyor. Servisin kapatılacağı ile ilgili duyurunuın üzerinden 1 hafta geçtikten sonra yeni gelen bir haber, biraz olsun sosyal medya tutkunlarını rahatlattı. Vine'ın yerine Hype isimli uygulamanın geleceği belirtildi.

Rus Yusupov ve Colin Kroll tarafından geliştirilen Hype, çok farklı görünüyor. Bildiğiniz gibi Vine'da sadece anlık görüntüler yer alıyordu. Hype ile birlikte bu kısıtlama tamamen kaldırıldı. Kullanıcılar isterlerse içeriklerini hazırlayarak sunabiliyor. Ayrıca içeriklere video, fotoğraf ve müzik eklemek de mümkün.

Hype ile canlı yayın da yapılabiliyor. Hatta uygulamanın odaklandığı servis canlı yayın özelliği. Hype üzerinden yapılan canlı yayınlarda kullanıcılar, daha rahat soru sorabiliyor, soruları yanıtlayabiliyor ve daha rahat oy verebiliyorlar. Ayrıca canlı yayınlarda galeri üzerinden fotoğraflar slayt biçiminde sunulabilyor. Vine'a göre daha rahat ve daha gelişmiş bir kullanım sunan yeni video uygulaması Hype, Facebook ve Periscope'a rakip olarak gösteriliyor

Yeni video uygulaması Hype, şimdilik sadece iOS platformu için hazır. Android platformu için ise henüz çalışmalar devam ediyor.

YORUMLAR