WhatsApp'a Parmak İzi Kilidi Takviyesi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iki yeni özellik almaya hazırlanıyor. Bunlardan ilki gruplardaki katılımcı sayısının artmasıyken, ikincisiyse güvenlik konusunda olacak. İşte detaylar:

Bildiğiniz üzere WhatsApp'ta bir gruba en fazla 256 kişi alınabiliyor. Bu konuda sorun yaşayan pek çok kullanıcı, platform değiştirmek zorunda kalıyor ve mesajlaşma için WhatsApp'ı kullanmıyordu. Bundan dolayı bir gruba üye olabilecek katılımcı sayısını 4096'ya kadar arttıracak olan WhatsApp, birçok konuda insanların buluşma noktası haline gelecek.

WhatsApp'a Parmak İzi Kilidi Geliyor

Bunun dışında WhatsApp'ın uygulama güvenliğini üst seviyeye çıkarmayı planlayan Facebook, telefonlarda Touch ID (parmak izi) yaygın olmasıyla birlikte uygulamayı da bu yönde güncelliyor. Eğer telefonun kendi kilidi açıksa, isteyen herkes kolayca WhatsApp mesajlarımıza erişebiliyor ve böylelikle güvenlik sarsılmış oluyordu. Ancak bundan sonraki süreçte tercihe bağlı olarak uygulamaya da parmak izi kilidi eklenebilecek. Yani üçüncü parti uygulamaların yaptığı işlevi kendi içerisinde barındıracak olan WhatsApp, mesaj güvenliğini de iki katına çıkarmış olacak.

Kısa bir süre içerisinde geleceği düşünülen bu iki özellik henüz test aşamasında. Uygulamaya daha fazla kullanıcı çekmek ve kullanıcıların güvenliğini sağlamayı planlayan Facebook'un bu özellikler ile beraber olumlu dönüş alacağı düşünülüyor.

YORUMLAR