WhatsApp Android’e Resim İçinde Resim Özelliği Geldi

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün yayınladığı 2.18.280 sürümü ile resim içinde resim (PİP) özelliğini tüm Android kullanıcılarına aktif etti. Artık Youtube, Facebook gibi popüler sosyal medya platformlarında  gelen videoları WhatsApp içerisinden başka bir uygulamaya gitmeye gerek kalmadan izleyebilmeye olanak tanıyor. Kullanıcıların merakla beklediği bu özellik WhatsApp Beta programında test aşamasındaydı artık özellik test aşamasından çıkartılarak kullanıcıların kullanımına sunuldu. WhatsApp'ın PİP adını verdiği resim içinde resim özelliği kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak. Özellik şu anlık Youtube, Facebook ve Instagram uygulamalarını desteklemekte. İlerleyen günlerde diğer platformları da desteklemesi beklenmekte.

Yeni özelliği test ettik!

Yaptığımız teslerde özelliğin hızlı ve akıcı şekilde çalıştığını gördük. Resim içinde resim modunu kullanırken uygulamada herhangi bir takılma, kasma, donma vb. durumları yaşamadık. Gelen linkleri açmak için başka bir uygulamaya gitmeye gerek kalmadan videoları izlemek PİP özelliği sayesinde aşırı kolaylık sağlıyor.

Özelliği Nasıl Kullanırım?

Yeni gelen özelliği kullanmanız gayet basit Google Play Store'dan WhatsApp Mesenger'ı güncellediğiniz andan itibaren kullanabilirsiniz.

WhatsApp'ın faydalı yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!