WhatsApp, Beklenen Özelliği Sonunda Android’e Getiriyor!

WhatsApp, Beklenen Özelliği Android’e Getiriyor!

WhatsApp, bir süredir iOS’te bulunan Picture in Picture (PiP) yani resim içinde resim modunu sonunda Android platformuna da getiriyor. 

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iPhone kullanıcıları için sunduğu PiP desteğini Ağustos ayının başından bu yana Android platformu için test ediyordu. Android Authority 'nin haberine göre, şirket bugün itibarıyla Android beta kullanıcıları için Picture in Picture (PiP) güncellemesini yayınladı.

Peki, nedir bu PiP desteği? Kullanıcılar bu özellik sayesinde WhatsApp'tan gelen Facebook, YouTube ve Instagram videolarını sohbetten çıkmadan uygulama içerisinden kolaylıkla izleyebiliyorlar. Ayrıca PiP sayesinde video boyutunu küçültebiliyor ve bu sayede arka planda sohbetinize devam edebiliyorsunuz. 

whatsapp pip mode

PiP özelliği ile kullanıcıları uygulamadan çıkma zahmetinden kurtaran WhatsApp, Android versiyonunun yeni beta sürümünde bu özelliği yayınladı. Şu anda beta kullanıcıları WhatsApp 2.18.301 güncellemesini yaptıkları takdirde PiP deneyimini yaşayabilecek.

Beta sürümündeki özellik, Facebook, YouTube ve Instagram videoları ile uyumlu görünüyor. PiP aynı zamanda popüler video paylaşım platformu Streamable ile de entegre bir şekilde çalışıyor; ancak Twitter videoları için aynı şeyi söylemek şu an için mümkün değil.

WhatsApp’ın en yeni Beta sürümünü indirmek için bu linke tıklayabilirsiniz.