WhatsApp Kullanıcılarını Büyük Bir Sürpriz Bekliyor

WhatsApp Kullanıcılarını Büyük Bir Sürpriz Bekliyor

WhatsApp şu anda dünyanın en çok kullanılan hızlı mesajlaşma servisi. Web üzerinde bazı eklentiler sayesinde tarayıcılarla da çalışabilen WhatsApp, çok yakında tamamen Windows 10 ve OS X sistemlere gömülebilir.

WhatsApp tamamen “Native Client” bir sohbet uygulaması olmak için çalışmalar başlattı. Bunu Twitter’dan gönderilen bir iletiyle öğrendik. Peki Native Client ne demek?

Native Client uygulamalar nedir?

Aslında bu terim Google’ın yazılım dünyasına kazandırdığı bir tanımlama. Masaüstü uygulamalar ile internet tarayıcı üzerinden çalışan uygulamalar arasındaki uçurumu kapatmaya yönelik bir çalışma olarak da tanımlanabilir. Native Client tanımlaması bilgisayara ya da tarayıcılara sonradan eklenmeyen tamamen işletim sistemi ya da tarayıcıya dahil olan uygulamalara veriliyor. Google Chrome tarayıcısında 2009 yılından beri kendi uygulamaları için uyguluyor.

WhatsApp ne yapacak?

Dedikodulara göre Windows 10 tıpkı yeni bünyesine dahil ettiği Facebook ve Messenger gibi WhatsApp’ı da dahil edecek. Böylece WhatsApp Windows 10 için evrensel uygulamalar kapsamına da girmiş olacak. Aynısını Mac OS X sistemlerde de görebilme şansımız olabilecek. Ancak şimdilik bunlar büyük bir dedikodudan ibaret.

WhatsApp Mesajları Artık Tamamen Şifrelenmeye Başlandı

WhatsApp iPad'de Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR