Wii Mini Göründü!

Wii Mini Göründü!

Şu sıralar adını Wii U ile duyduğumuz Nintendo oyun dünyasına bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Görünen o ki Nintendo eski konsolu olan Wii’yi unutmamış ve bizlere Wii’nin yeni bir sürümü olan Wii Mini’yi duyurmaya hazırlanıyor. Eski Wii’nin yeni bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Wii Mini resmi olarak duyurulmasa da resmen göründü.

Önümüzdeki hafta Avrupa’da satışa çıkacak olan Wii U’nun yanında Wii Mini bizleri hem şaşırttı hem de sevindirdi. Eski Wii konsolunun küçük ve yeni bir versiyonu olan Wii Mini’nin önümüzdeki ay satışa sunulması bekleniyor. Hakkında ortaya çıkan bilgilere göre Wii Mini 99.99 dolardan ilk olarak Kanada’da satışa sunulacak.

Kısa bir süre sonra yani 7 Aralık tarihinde satışa sunulması beklenen Wii Mini’nin şu an sadece Kanada’da satışa çıkması bekleniyor. Oyun konusunda ise Wii bünyesinde oynanabilen mevcut 1400 oyunun tamamı Wii Mini üzerinden de oynayabilecek. WiiMote ve Nunchuck ile birlikte gelmesi beklenen konsolun tasarımına göz attığımızda kırmızı ve siyah renkler oldukça farklı ve hoş duruyor.

Konsolda Wi-Fi veya GameCube desteğinin olmayacağı söylenirken konsolun Kanada dışındaki diğer bölgelerde ne zaman satışa çıkacağı ya da satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

YORUMLAR