Windows 10 ile Başlat Menüsü Geri Dönüyor

Windows 10 ile Başlat Menüsü Geri Dönüyor

Microsoft dün yapılan büyük bir etkinlikle yeni Windows işletim sistemi Windows 10'u resmi olarak tanıttı. Kullanıcılar Windows 8'den sonra Windows 9'u beklerken Microsoft ilginç bir şekilde Windows 9'u atlayarak Windows 10'u duyurdu. Windows 10'a genel olarak bakıldığında Microsoft'un kullanıcılardan gelen geri bildirimlere kulak verdiği söylenebilir. Windows 10'un şüphesiz ki en dikkat çeken özelliği yeni başlat menüsü oldu. Hatırlanacağı üzere Windows 8'de başlat menüsü işletim sisteminden tamamen çıkarılmış yerine başlangıç ekranı ve metro arayüzü gelmişti. Bu radikal karar kullanıcıların Microsoft'u en sert eleştirdiği konulardan biri olmuştu.

Başlat menüsü nedeniyle birçok kullanıcı Windows 8'den uzak durmuştu. Metro arayüzü dokunmatik ekranlarda harikalar yaratsa da klavye ve fare kullanılan klasik sistemlerde çok da pratik bir çözüm değildi. İşte nihayet Microsoft bu hatalarını görerek düzeltme yoluna gitti. Windows 10 ile birlikte bizi yenilenmiş bir başlat menüsü bekliyor.

Windows 10 başlat menüsü melez bir yapıya sahip olacak. Bu yeni başlat menüsünde metro arayüzüne benzer kutucuklar görebileceğiz ve bu kutucukların boyutlarını değiştirebileceğiz. Bu görünüm alışmış olduğumuz klasik başlat menüsü yapısıyla birleşiyor ve ortaya ilginç bir karışım çıkıyor.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümününün nasıl indirileceğini "Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?" yazımızı okuyarak öğrenebilir ve aşağıda yer alan bağlantı yardımıyla Windows 10 Teknik Önizleme sürümüne ulaşabilirsiniz.

Windows 10 ile ilgili paylaşılan bilgilerin hepsini bu yazımızda topladık:

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

YORUMLAR