Windows 10 RTM, 15 Temmuz'da Hazır

Windows 10 RTM, 15 Temmuz'da Hazır

Microsoft’un Windows 10’u bu hafta içinde tamamen bitireceği rapor edildi. 15 Temmuz tarihinde Microsoft, Windows 10 RTM sürümünü de hazırlamış olacak.

15 Temmuz’da RTM sürümünün tamamen hazır olacağı bildiriliyor. Bu tarih Microsoft’un tüm planlarını vaktinde yerine getirdiğinin ve 29 Temmuz’da dağıtımın başlayacağının da müjdecisi.

Aslında Windows 10 RTM geçen hafta tamamlanacaktı. Ancak bazı program değişiklikleri bu haftaya kadar bu durumu uzattı. Bu program değişikliklerinin 29 Temmuz tarihini kesinlikle etkilemediği belirtiliyor. RTM sürümü 15 Temmuz’da hazır olacak olan Windows 10'a hem Insider üyeleri, hem de yükseltmek için rezervasyon yapmış kullanıcıla 29 Temmuz tarihinde kavuşmuş olacaklar.

Microsoft Windows 10 RTM sürümünden önce teknik önizleme 10166’yı çıkarmış ve bunun son önizleme sürümü olduğunu da belirtmişti.

RTM bildiğiniz gibi Release to Manufacture tamlamasının kısaltılmışı. Yani DVD’ye basılacak olan ürünün hazırlanması anlamına geliyor. Windows 10 RTM sürümünün hazır olması da artık Windows 10 işletim sisteminin tamamen hazır olması ve tüketiciye sunulacak kıvama gelmiş olduğunu ifade ediyor. 

İşte Windows 10’un Türkçe Ekran Görüntüleriyle 12 Yeni Özelliği

Microsoft'tan Windows 10'u Ömür Boyu Bedava Güncelleme Müjdesi

YORUMLAR