Windows 10'da God Mode Ayarlarını Nasıl Kullanacağınızı Açıklıyoruz

Windows 10'da God Mode Ayarlarını Nasıl Kullanacağınızı Açıklıyoruz

Oyunlarda bazen kullandığımız God Mode ayarlarının Windows 10’da da olduğunu biliyor muydunuz? İşte Windows 10 God Mode ayarları.

Oyunlarda kullanılan ölümsüzlük ve sınırsız güç kullanmamıza imkan veren bir seçenek olan “God Mode”, Windows 10 işletim sisteminde de var.

Elbette işletim sisteminizi düşmanlardan koruyup ona ölümsüzlük falan vermiyor ancak Windows 10’da yapmak isteyeceğiniz tüm ince ayarların tek bir pencereden kullanılabilmesine imkan tanıyor.

Kontrol Masasını çok andıran Windows 10 God Mode’unu aslında son derece kolay bir şekilde siz de hayata geçirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken masaüzerinde bir klasör yaratarak adını  GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olarak değiştirmek.

Ancak bunun için Yönetici haklarına sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım. Eğer "Yönetici haklarına" sahipseniz, bu klasöre tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir panel gelecek.

Bu paneli kullanarak Windows 10 üzerinde çeşitli ince ayarlar yapmak mümkün. Yaklaşık 20 küsur kategori altında onlarca ayarı bir arada görebilmenizi sağlayan bu panelle oynarken neler yaptığınızı bir kenara mutlaka not alın. Aksi takdirde ayarları tekrar eski haline getirmek için ömrünüzden ömür kaybedebilirsiniz.

Windows 10 ve Kişisel Güvenliğinizi Artırmanın Yolları

Windows 10'a Yükseltmeli mi Yoksa Yükseltmemeli mi?

Windows 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır

YORUMLAR