Windows 365 Geliyor!

Windows 365 Geliyor!

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u bir süredir geliştiriyor. Ücretsiz yükseltme seçenekleriyle gelecek olan yeni işletim sistemi her ne kadar milyonlarca insan tarafından denense de, kaç farklı sürümün çıkacağı gibi konular henüz netlik kazanmadı. Sürümler hakkında bilgi vermeyen Microsoft, yeni bir marka kaydı yaparak, Windows 365 markasının sahibi oldu.

Herkes Windows 10 ismini benimsemişken, Microsoft kanadından Windows 365 adında yeni bir Windows versiyonunun daha piyasaya süreceği düşünülüyor. Microsoft'un diğer yazılım ürünlerinde de kullandığı 365 tabiri, daha önce Office paketinin aylık veya yıllık üyelik bazlı sürümünde kullanılmıştı. Windows kullanıcıları, aylık veya dönemlik üyeliği, tek bir seferde lisans ücretini ödeyip diledikleri gibi işletim sistemini kullanmaya tercih eder mi şimdilik bilinmiyor. Windows 10'un sürümlerinin ve fiyatlarının açıklanmasıyla, gerek yeni lisans alacaklar, gerek yükseltme yapacakların akıllarındaki sorular da cevabını bulacak.

Microsoft'un Windows 365 markasını tescil ettirmesinin arkasında ticari sebepler de olabilir. Zira dev şirket, daha önce SkyDrive adlı bulut servisinin isim hakkı davasını kaybettiği için değiştirmek zorunda kalıp, OneDrive yapmıştı. İleride Windows 365 isim hakkını başka bir firmanın tescil etmesini engellemek için de bu işlem yapılmış olabilir. Kullanıcıların bu tür beklentiler içine girmemesi için, Microsoft'un bir an önce, Windows 10'un fiyat ve sürüm bilgilerini açıklamasını bekliyoruz.

Namechk ile Kullanıcı Adınız Alınmış mı Kontrol Edin

YORUMLAR