Windows 7 Kullanıcıları Sistemlerinden Kopamıyor Windows 10'a Geçiş Yavaşlıyor

Windows 7 Kullanıcıları Sistemlerinden Kopamıyor Windows 10'a Geçiş Yavaşlıyor

Windows 10 yükseltmesinin 3’üncü haftasını geride bırakıyoruz. Maratona hızlı başlayan Windows 10’un nefesi kesilmiş gibi görünüyor.

Öte yandan Windows 7 ve Windows XP kullanıcılarının işletim sistemlerinden kopmadıkları görülüyor. Aşağıdaki tablo Windows 10’un son hafta entegrasyon hızını ve diğer işletim sistemlerine oranla ne durumda olduğunu net bir şeklide gösteriyor. 20 Ağustos tarihli son Windows 10 adaptasyon raporu Windows 10’un hızının kesildiğini ancak 55 milyon güncellemeye ulaşıldığını belirtirken, Microsoft sene sonuna kadar 100 milyon adaptasyon rakamına rahatlıkla ulaşılabileceğini ifade ediyor.

Öte yandan rakamlar Windows 10 işletim sisteminin şu anda dünyada kullanılan işletim sistemleri arasında 5’inci sırada olduğunu işaret ediyor. Windows 10’un ilk süratini kaybetmesinin sebebi olarak yükseltme sürecinde yaşanan sıkıntıların birçok kullanıcının kararından vazgeçmesi olarak değerlendiren otoriteler, daha kararlı Windows 10 sürümleriyle memnuniyetin artacağını ve kullanıcıların yükseltmelere devam edebileceğini düşünüyorlar.

20 Ağustos itibarıyla Windows 7 hala işletim sistemi olarak dünyanın tek lideri. Temmuz ayında Windows 10 yükseltmesinden bu yana kullanıcı oranından sadece yüzde 1 kaybeden Windows 7 liderliğini uzun süre sürdürecek gibi görünüyor.

Windows 10, 53 Milyon Yüklemeyi Geçti

Windows 10 Güncellemeleri Yeni Sorunlar Yumağı Oluşturuyor

YORUMLAR