Windows 8 Uygulamalarının Sayısı Şimdiden 4000'leri Aştı

Windows 8 Uygulamalarının Sayısı Şimdiden 4000'leri Aştı

Yeni işletim sistemi Windows 8'in çıkışına yaklaşık iki hafta gibi bir süre olmasına rağmen, Windows Mağazası şimdiden 4000'den fazla uygulama sahip.

WinAppUpdate.com'un sunduğu bir rapora göre Windows Mağazası üzerinde şu an 3783'ü ücretsiz lisansa sahip olan toplamda 4326 uygulama bulunmakta.

Windows Mağazası günden güne şaşırtıcı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bir gün içerisinde 351 uygulama eklenmesi şu an için mağaza rekoru olarak dikkat çekmekte. Yapılan açıklamaya göre Windows Mağazası üzerine günlük ortalama 100 tane yeni uygulama eklenmeye devam ediyor.

Daha önceki zamanlarda da olduğu gibi uygulamaların %88'lik bölümü ücretsiz lisansa sahip. Bunun dışında en fazla uygulamanın bulunduğu kategoriyse tüm uygulamaların 'lik bölümüne sahip olan oyun kategorisi olarak dikkat çekmekte.

Analistler, Windows Mağazası'nın önümüzdeki iki hafta içerisinde rahatlıkla 5000 uygulamayı aşacağını ve bunun açılış için gerçekten yeterli bir rakam olduğunu belirttiler.

Microsoft tarafındaysa hedefler gerçekten çok büyük. Yeni işletim sistemi Windows 8'in piyasaya sürülmesinin ardından Şubat ayına kadar geçecek olan sürede, yeni eklenecek uygulamalarla toplam uygulama sayısının 100.000'leri geçeceği düşünülüyor. Bu beklentinin nedeni olarakta işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle birlikte tüm kullanıcıların yeni uygulamalar geliştirebilecek olması gösteriliyor.

YORUMLAR