Windows Phone Gestures Uygulamasıyla Cihazınızı Hareket Kontrolüyle Yönetin

Windows Phone Gestures Uygulamasıyla Cihazınızı Hareket Kontrolüyle Yönetin

Microsoft'un hazırlamış olduğu yeni bir beta uygulama sayesinde Windows Phone kullanıcıları telefonlarını işaret diliyle kontrol edebilecekler. Bu işlemi gerçekleştirmek için telefonun sizi algılayan bir konumda bulunması gerekiyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan Gestures, şimdilik çağrılarınızı kontrol etmenizi ve telefonunuzu sessize almanızı sağlıyor. 

Yeni uygulama için bir tanıtım videosu hazırlayan Microsoft, Gestures'ın kullanımı hakkında ipuçları veriyor.

Telefonunuzu kaldırıp kulağınıza yaklaştırmanızı algılayan uygulama, siz herhangi bir butona basmadan konuşmayı kabul ediyor. Konuşma sırasında telefonunuzu düz bir zemine yüzüstü kapattığınızda mikrofonunuz sessiz moda geçiyor. Telefonu sırt üstü bir şekilde yüzeye bırakmanız durumunda ise tersine, hoparlörü açılıyor ve uzaktan konuşmanız mükün oluyor. Gelen çağrıyı reddetmek için de telefonunuzu yüz üstü kapatmanız yeterli olacaktır.

Yeni gelen uygulama, gelecek olan güncellemelerle birlikte yeni fonksiyonlar açığa çıkartacaktır. Üreticiler şu an için Lumia 630, 635 ve 530'un yeterli sensörler barındırmaması nedeniyle kontrolleri tam kapasiteyle kullanamayacağını açıkladılar.

Candy Crush Saga Windows Phone'a Geldi

YORUMLAR