Windows ve OS X Malware'dır, Nesnelerin İnterneti Eşekliktir

Windows ve OS X Malware'dır, Nesnelerin İnterneti Eşekliktir

Özgürlük savaşçısı ve GNU yazılım dehası Richard Stallman, günümüz teknolojisine fena saydırdı. Windows ve OS X’i "malware", Nesnelerin İnternetini de "eşeklik" olarak tanımladı. 

1953 doğumlu Richard Mathew Stallman, ABD’de özgür yazılım gurusu, sistem uzmanı ve aktivist olarak tanınıyor. 62 yaşındaki yazılımcı GNU ve eski Linux takipçilerinin de RMS kod adıyla tanıdıkları, en meşhur özgür yazılım savunucusu.

Son verdiği demecinde, kendisine Windows 10 hakkında ne düşündüğünü sorma gafletine düşen bir muhabiri sudan çıkmış balığa çevirdi. Stallman, Windows ve OS X işletim sistemlerinin, teknolojiyi köleleştirdiğini, kullanıcılarının yaratıcılığını kaybettiğini, "moronlaştığını", uygulama geliştiricilerinde işin kolayına kaçmasına sebep olduklarını iddia etti.

Nesnelerin İnterneti IoT hakkında da kısa bir açıklama yapan Richard Stallman,'insanlık bir kez daha dev kapitalist teknoloji devleri tarafından tuzağa düşürülecek, IoT’ye inanan da bunun üzerinde çalışmalar yapan da eşektir' dedi.

Windows ve OS X’i Barbie bebeklere benzeten Stallman, 'bunlar pazarlamanın ve sömürünün oyuncaklarıdır, bunları kullanmak ölümcül bir hastalıktır ve insanlığı köleleştirir' savını yineledi.

Microsoft Edge Yeni İnternet Tarayıcısının Logo Tasarımı Neden Bu Kadar Çirkin?

Google'da Son Pişmanlık Fayda Etmiyor

AB Komisyonu Google, Facebook ve Amazon'a Çok Fena Taktı

YORUMLAR