Wordpress 4.0 Benny Sürümü Yayınlandı

Wordpress 4.0 Benny Sürümü Yayınlandı

Dünya üzerinde milyonlarca blog yazarının kullandığı popüler kontrol paneli sistemi Wordpress, Benny adını verdiği 4.0 sürümünü kullanıcılarına sundu.

Belirli aralıklarla popüler blog kontrol sistemine güncellemeler yapılıyor. Bu güncellemeler sayesinde sistem üzerinde bulunan açıklar kapatılıyor, kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni özellikler ekleniyor. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan ve sürekli güncellenen Wordpress bir başarılı güncellemeyi daha geride bıraktı.

Wordpress'in Benny adını verdiği sürümünden sonra oluşan değişiklikler kullanıcıların bir kez daha çok güzel bir güncelleme olmuş demesini sağladı. Yeni güncellemeden sonra resim ve dosyaların yüklendiği kütüphanenin görünümü düzenlendi. Daha önce sıralı bir şekilde çıkan kütüphane artık göze daha hoş bir biçimde yan yana 6 resim gösterilecek şekilde karşımıza çıkıyor. Bu yeniliğin ardından kullanıcıların en beğendiği özelliğe gelelim. Artık Wordpress'i kullanarak eklediğiniz yazılara Youtube linki sayesinde video koyabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Youtube linkini kopyalayıp panele yapıştırmanız yeterli oluyor. 

Wordpress'in 4.0 sürümüyle yazı yazmak oldukça kolay bir hale getirilmiş. Daha önce yazı yazmak için kullanılan metin editörü sabit bir halde duruyordu ama güncellemeden sonra sayfayı aşağıya indirdikçe metin editörü de sizi takip ediyor. Son olarak yapılan yenilik ise eklentiler bölümünde. Eklentiler sayfasında daha kolay ürün bulmanız ve ekleyebilmeniz için geliştirilmiş bir bölüm sizi karşılayacak.

Wordpress'in Benny sürümüne geçmek isteyenlerin yapması gereken işlem oldukça basit. Panelinize gelen güncelleme bildirimi kullanarak veya FTP üzerinden yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

 

Güncellemenin ardından Wordpress'i aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Localhost'ta WordPress Kurulumu

Instant Wordpress ile Tek Tıkla Wordpress Kurulumu

YORUMLAR