Yahoo Büyük Oynuyor!

Yahoo Büyük Oynuyor!

Marissa Mayer iş başına geçtikten sonra uzun süredir süren sessizliğini bozan Yahoo daha da büyüme hedefinde. İnternetin ilk yaygınlaştığı yıllarda arama motorları sektöründe önemli bir yer edinen Yahoo, zamanla Google'ın gölgesinde kalarak popülerliğini yitirmişti.

Google'ın yaptığı YouTube gibi yatırımlar ve reklam politikaları da Google'ın dünyanın en karlı şirketlerinden biri olmasına sebep olmuştu.

Bir süre önce Yahoo, Tumblr'ı satın almıştı ve bu gölgedeki konumundan sıyrılmaya niyetli olduğunu göstermişti. Twitter gibi diğer sosyal medya devleri ile de ortaklıklar kuran Yahoo, anasayfasında özel haber kaynaklarından tweetleri göstermeye başlamıştı.

Aslında Tumblr Yahoo'nun geçen seneden beri yaptığı ilk satın alma işlemi değildi. Tumblr haricinde Yahoo 10 küçük firmayı daha büyesine katmıştı. Yahoo şimdi ise video sitesi Hulu'ya talip oldu. Google'ın seneler önce YouTube ile yaptığı akıllı yatırım düşünüldüğünde bu mantıklı bir adım olarak kabul edilebilir.

Hulu Yahoo'nun planlarında olan tek firma da değil. Bunun için yine para dökmeye niyetli olan Yahoo AllThingsD'ye de talip olmuş.

Yahoo'nun aklındaki bir diğer büyük adım ise mobil ayağı. Bu iş için 150-200 milyon dolar arasındaki bir bütçeyi bir mobil iletişim kurumu için ayıran Yahoo silkelenip etili bir aktör olarak arama motoru sektörüne dönecek gibi.

Yahoo, Haber Akışında Twitter Mesajlarına Yer Verecek

YORUMLAR