Yakında Google Üzerinden Kayıp Telefon Bulmamız Mümkün Olacak!

Yakında Google Üzerinden Kayıp Telefon Bulmamız Mümkün Olacak!

Merhaba Tamindir takipçileri. Cep telefonlarımız günlük hayatta bize yüksek faydası olan ve yanımızdan ayıramayacağımız teknolojik cihazlar. Eskiden sadece arama yapmak için kullanılan cep telefonları, akıllı telefonların çıkışıyla birlikte bir internet erişim noktasına, oyun ve eğlence aracına, navigasyon cihazına ve bize daha birçok farklı konuda yardımcı olan araçlara dönüştüler. Hal böyle olunca cep telefonumuzun kaybolması günlük hayatımızın aksamasına sebep olmakta. İşte Google bu sıkıntıyı görerek yeni bir servisi kullanıcıların hizmetine sundu. Şu an için sadece yurtdışında aktif olan servis kayıp telefon bulma konusunda kullanıcılara hızlı bir çözüm sunuyor. Sistem şu şekilde işliyor; herhangi bir Google arama kutusuna "find my phone" kelimelerini yazarak arama yapıyorsunuz ve sistem telefonunuza bağlanarak harita üzerindeki konumunu size gösteriyor:

Aslında kayıp telefonunuzu tıpkı bu yazımızda anlattığımız gibi Android Device Manager - Android Cihaz Yöneticisi üzerinden tespit edebilmeniz ve kilitleyebilmeniz de mümkün:

Android Telefonu Uzaktan Kilitleme ve Kontrol

Zaten Google'ın hizmete açtığı bu yeni servis de bir bakıma Android Device Manager için bir kısayol görevi görüyor. Google üzerinden yaptığınız arama sonucu Android telefonunuz tespit ediliyor ve harita üzerinde yeri size bildiriliyor. Sonrasında Android Device Manager açılıyor. Android Device Manager üzerinden telefonunuzu kilitleyebiliyor veya zilini en yüksek sesle çaltırabiliyorsunuz. Bu yeni servis çalıntı telefon ve kayıp telefonu bulmak için size daha hızlı bir yol izleme imkanı veriyor. Artık "Kayıp telefon nasıl bulunur?" diye kara kara düşünmemize gerek kalmayacak, Google bize bu sorunun da cevabını verebilecek. Hizmetin yakın zaman içinde ğlkemizde de kullanıma açılması bekleniyor.

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

YORUMLAR