Yandex Dil Bilgisi Servisi Yayında

Yandex Dil Bilgisi Servisi Yayında

İnternet kullanıcılarının en çok kullandıkları web sitelerin başında şüphesiz arama motorları gelmektedir. Çünkü tüm internet kullanıcıları aradığı bilgilere, en doğru ve en hızlı şekilde ulaşmak ister. Durum böyle olunca her gün arama motorları üzerinde kullanıcılar milyonlarca farklı arama sorgusu gerçekleştirmektedir.

Türkiye'de arama motoru piyasasına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Yandex, günlük olarak yapılan arama sonuçları içerisinde kullanıcıların yanlış olarak yaptığı aramaların farkına varmış olacak ki bu yapılan aramalar içerisinde en çok yapılan yazım yanlışlarını derlediği yeni servisi Dil Bilgisi'ni yayına aldı.

Yandex Dil Bilgisi servisi ile kullanıcıların internet üzerinde yaptığı milyonlarca sorgu arasında yapılan binlerce yazım hatasından en çok tekrar edenlerin yalış ve doğru yazımları sergiliyor.

Özellikle okulların da yeni açıldığı şu günlerde hem öğrenciler, hem de diğer internet kullanıcıları için Yandex Dil Bilgisi'nin çok yararlı bir servis olacağını söylersek yanlış olmaz. Aynı zamanda dilimizi en düzgün ve iyi şekilde kullanmak için yapılan yanlışları görerek, doğrularını öğrenmemiz hepimiz açısından gerekli.

Yandex'in dil tercüme hizmeti de web tarayıcısı ile bütünleşik halde yer alıyor. Bu özellikten faydalanabilmek için Yandex İndir sayfamızdan programı indirmekten çekinmeyin.

YORUMLAR