Yeni Death Stranding Videolarında PC Özellikleri Gösteriliyor

Hideo Kojima, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı klipler ile tanıtımlara devam ediyor.

Death Stranding, 2 Haziran 2020 tarihinde Epic Games Store ve Steam üzerinden PC oyuncuları ile buluşacak. Yayınlanan ilk fragmanda, oyunun bu platforma ilişkin özellikleri gösterilmişti. Hideo Kojima, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı klipler ile tanıtımlara devam ediyor.

Konami bünyesinden ayrıldıktan sonra, Kojima Productions stüdyosunu yeniden kurmuştu, Hideo Kojima. Death Stranding ise açılan yepyeni sayfanın ilk oyunu olmuştu. 8 Kasım 2020 tarihinde PlayStation 4 için satışa sunulmuştu. Amerika kıtasını yeniden bir araya getirmeye çalışan Sam Porter Bridges karakterinin başından geçenlerin anlatıldığı hikaye, bu sene PC oyuncuları için de başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan net çıkış tarihi duyurusunda, PC versiyonunun Fotoğraf Modu, yüksek hare hızı, çok geniş ekran monitör desteği ve Half-Life serisinden de içerik sunacağını öğrenmiştik. Hideo Kojima da Twitter hesabı üzerinden üç yeni paylaşım yaptı.

Bu paylaşımlardan bir tanesinde PC versiyonunun nasıl bir oynanışı olacağı gösterilirken diğer ikisinde ise Fotoğraf Modu ve 21:9 gibi geniş ebatlı monitör desteği hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Bahsi geçen Twitter paylaşımlarına aşağıdan bakabilirsiniz.

Death Stranding konusu

Hikayesi yakın gelecekte geçen oyun, Sam Porter Bridges (Norman Reedus) karakterinin etrafında dönüyor. Gizemli patlamaların dünyayı sarsması neticesinde Death Stranding adı verilen bir dizi doğaüstü olaylar meydana geliyor. İzgesel yaratıkların tabiata musallat olmasıyla da gezegenimiz kitlesel bir yok oluşun eşiğine geliyor. Sam olarak sizin amacınız ise tahrip olmuş çorak arazi boyunca ilerleyerek insanlığı yaklaşmakta olan yok oluştan kurtarmak olacak.

YORUMLAR