Yeni iPhone'ların Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu

yeni iphone modelleri

Apple tarafından açıklanacak yeni iPhone modelleri dört gözle beklenirken, merak edilen duyuru bugün itibarıyla ortaya çıktı. Ünlü teknoloji şirketi yayınladığı görselle birlikte yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı tarihi paylaştı.

Yeni iphone duyuru

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Apple, yine büyük etkinliğinin tarihini basın mensuplarına gönderdiği davetle birlikte duyurmuş oldu. Dünya çapında çeşitli kurum ve kuruluşlara gönderilen davette “Gather Round” sloganıyla Curpentino kampüsünde yer alan Steve Jobs Sahnesi’nde düzenlenecek etkinliğe çağrı yapılırken, etkinliğin 10.00’da başlayacağının altı çizildi.

Apple, bahar aylarında düzenlediği etkinliklerde genellikle akıllı telefon harici donanımlarını tanıtırken, eylül ayında yaptığı açıklamalarda akıllı telefonlara yönelmeyi gelenek haline getirmişti. 12 Eylül tarihinde düzenlenecek yeni etkinlikte yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken, kaç farklı model duyurulacağıysa gizemini korumaya devam ediyor.

Apple’ın etkinlik sırasında üç farklı iPhone modeliyle kullanıcılarının karşısına çıkacağı tahmin edilirken, bunlardan bir tanesinin 6.5-inch büyüklüğünde OLED ekrana sahip, paslanmaz çelik çerçeveli bir model olması, onun yanındaysa 6.1-inch büyüklüğünde LCD ekranlı ve alüminyum çerçeveli bir başka modelin daha gelmesi bekleniyor. İki modelin yanı sıra 5.8-inch boyuta sahip olacak ve iPhone X ile benzer tasarımı kullanacak bir başka modelin daha tanıtılanlar arasına gireceği düşünülüyor.

Daha önce yapılan haberlerde etkinlikte dört modelin çıkabileceği de söylenirken, bütün bunların doğruluğunun 12 Eylül tarihinde ortaya çıkacağını da hatırlatmak gerek.

YORUMLAR