Yeni Konsollar 30 FPS Görüntü Vermeye Devam Edecek

Yeni Konsollar 30 FPS Görüntü Vermeye Devam Edecek

Doom ve Quake gibi efsanevi oyun serilerinin üreticisi ID Software’ın ünlü yöneticisi John Carmack Microsoft ve Sony’nin yeni nesil konsollarını çoktan görmüş durumda ve bu yeni konsollarda da saniyede ekrana yansıtılan kare sayısının (FPS) geleneği takip ederek 30 olacağını belirtti. Pek çok kullanıcının artık daha yüksek fps beklediği bu günlerde açıklama yeni nesil konsolların beklendiği kadar güçlü olup olamayacağına dair soru işaretleri doğurdu.

Şu anda PC oyuncuları dışında diğer oyun meraklıları 30 fpsten daha hızlı görüntü görme imkanına sahip değiller ve film sektöründe de benzer bir şekilde 24 fps standardı mevcut. The Hobbit’in yönetmeni Peter Jackson sıradışı bir şekilde 48 fps ile filmi vizyona soktu ancak böyle bir yeniliğin oyun dünyasında gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şimdilik muallak görünüyor.

Epic Games’in konu hakkında yaptığı açıklamalar ise şöyle oldu:

“Hedefimiz 30 fps görüntü frekansını korumak. 60 fps hakkında sorular sorulduğunda her zaman ekrana daha fazla gölgelendirme, rüzgar ve parçacık efektleri, gerçek zamanlı olaylar koyabilmek için tek bir kareye daha fazla içeriği yerleştirmemizi sağlayan 30 fps standardına sadık kalacağımızı yineliyoruz.”

Yeni nesil Xbox’ın şimdilik Haziran ayındaki E3 2013’te boy göstermesi ve PlayStation 4’ün ise yine gelecek yaz tanıtılması bekleniyor.

Facebook arama geçmişini nasıl silebilirsiniz?

YORUMLAR