Yeni Uncharted Oyunu Geliyor

Yeni Uncharted Oyunu Geliyor

Playstation 3 platformunun ve son yılların en başarılı serisi Uncharted için yeni bir oyun geliştiriliyor olma ihtimali ufukta gözüktü. 

Avustralya asıllı bir sınıflandırma sitesi geçtiğimiz günlerde listesine Uncharted: Fight for Fortune isimli bir oyunu ekledi. Bunun hemen ardından Brezilya kaynaklı bir sınıflandırma sitesi de aynı isimli oyunu kendi listesine ekledi. Ancak bu oyun herkesin sevdiği Uncharted serisinin devamından çok bir yan oyun olacak gibi gözüküyor.

Avustralyalı sitede oyunun yapımcısı, bu zamana kadar çıkmış olan 3 adet Uncharted oyununu geliştiren Naughty Dog veya PS Vita için çıkan Golden Abyss'i geliştiren Sony Bend değil, Sony firması ile herhangi bir bağı bulunmayan One Loop Games olarak gözüküyor. Üstelik oyunun çıkacağı platform içinde "multi platform" (birden fazla platform) ibaresini koyan site, bu seferki oyunun sadece Playstation 3'e veya PS Vita'ya özel olmayacağını duyurdu.

Diğer taraftan Brezilya asıllı siteyse Uncharted: Fight For Fortune'ı PS Vita'ya çıkış yapacak olan bir kart oyunu olarak lanse etti.

Bu bilgilerin ışığında oyunun türünü ve çıkış yapacağı platformları söylemek zor. Ancak oyunun klasik bir Uncharted olmayacağını şu an için gelen haberlerden çıkarabiliriz.

YORUMLAR