Yerden Yere Vurulan Infinite Warfare Fragmanı İçin Açıklama Gecikmedi

Yerden Yere Vurulan Infinite Warfare Fragmanı İçin Açıklama Gecikmedi

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Activision ve Infinity Ward, Call of Duty serisinin yeni oyunu Call of Duty: Infinite Warfare'ı duyurmuşlardı. Oyunun resmi duyurusunun birkaç gün ardından da yeni oyunda yer alacak içeriğin detaylarını açıklayan ve oyunun hikayesi ile ilgili ipuçları veren bir fragman yayınlanmıştı. Bu fragmanda dikkat çeken şey ise yeni Call of Duty oyununda bilim kurgu tabanlı bir hikayenin yer alması ve oyunun büyük bölümünün uzayda geçmesiydi. Ayrıca videonun son bölümünde oyunun çıkış tarihiyle birlikte serinin klasik oyunu Call of Duty: Modern Warfare'in yenilenmiş versiyonundan görüntüler de paylaşılıyordu:

Call of Duty: Infinite Warfare'ın bu fragmanının yayınlanmasının ardından YouTube üzerinde fragman oyun severlerin dislike yağmuruna tutuldu. Şu an videoda 190.000 civarında beğeni bulunurken 410.000 civarında dislike bulunmakta. Yani videonun dislike sayısı beğeni sayısının 2 katı üzerinde. Bunun sebebi ise oyun severlerin Call of Duty serisinin günümüz savaş konseptinden koparak iyice bilim kurgu tabanına kaymış olmasından şikayetçi olmaları. 

Bu dislike yağmuru üzerine Activision'dan açıklama yapılması da kaçınılmazdı. Firmanın CEO'su Eric Hirshberg konu hakkında yaptığı açıklamada dislike atan oyun severleri Modern Warfare Remastered'a yönlendirdi. Hirshberg oyuncular eğer daha gerçekçi bir oyun tecrübesi yaşamak istiyorlarsa Modern Warfare'ın yenilenmiş versiyonunu tercih edebileceklerini belirtirken bu oyunu yenilemelerinin amacının da bu kaygılar olduğunu dile getirdi. Hirshberg sözlerine Black Ops 2'nin çıkış fragmanının serideki en çok dislike alan video olduğuna işaret ederek devam etti ve bu oyunun en başarılı oyunları olduğunu iddia etti.

Hirshberg eğer daha önceden yeni şeyler denemek adına risk almamış olsalardı Call of DUty serisinin bu günleri göremeyeceğini de iddialarına ekliyor.

Battlefield Geliştiricileri Yeni Call of Duty'i Yerden Yere Vurdu!

YORUMLAR