YouTube'a Sohbet Özelliği Geliyor

YouTube'a Sohbet Özelliği Geliyor

YouTube. kendi arayüzü üzerinde video paylaşmaya olanak sağlayan bir sohbet özelliği geliştirdi. Artık YouTube'dan arkadaşlarınızla video paylaşmak çok daha kolay olacak. 

YouTube'un bu özelliği geliştirmesindeki amaç, mobilde kullanıcıların YouTube uygulaması daha fazla kullanmasını sağlamak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 'Telefonunuzdan video paylaşmayı daha kolay, daha hızlı ve daha eğlenceli hale getiriyoruz.' ifadelerine yer verildi.

YouTube, videoyu paylaşmak istediğiniz arkadaşınızı telefon rehberinden seçebilme imkanı sunuyor. Ayrıca, diğer platformlarda paylaşılabilen 'özel bağlantılar' yoluyla arkadaşlarını davet etme seçeneği bulunuyor. YouTube'un yeni özelliği toplamda 30 kişiyi içeren sohbetleri destekliyor.

Bu özelliğin yeni olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bu yılın başlarında Kanada'da test aşamasında olan sohbet özelliği, şu anda test aşamasını bitirdi ve tüm kullanıcılara yavaş yavaş sunulmaya başlandı. Ayrıca YouTube, uygulamanın alt kısmında yeni bir 'Paylaşılanlar' sekmesi de sundu. Bu sekmeden videoyu paylaştığınız kişiyle olan sohbetinizi takip edebileceksiniz.

YouTube tarafından bu özellik hakkında paylaşılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


YouTube Çocukları Zararlı İçeriklerden Koruyamıyor!

YouTube, Nefret Dolu ve Saldırgan Videolarda Reklam Göstermeyecek

YORUMLAR