YouTube'un 60 FPS Desteği Hayata Geçti

YouTube'un 60 FPS Desteği Hayata Geçti

YouTube'da bugüne kadar hiç böyle videolar izlemediniz; bugün firma uzun süredir proje halinde olan çalışmayı yürürlüğe geçirerek 60 fps gibi daha yüksek oranda kare oynatma sistemine geçti. Akıclılığı olduğu gibi etkileyen bu sistem artık YouTube üzerinde çok daha canlı videolar izlememizi sağlayacak.

Özellikle yeni film fragmanları ve özel video projelerinde gördüğümüz yüksek fps kalitelerine az çok alışığız. Genellikle video oyun sektöründe oyuncular için büyük önem arz eden 60 fps ayarı artık günlük izleyeceğiniz videolar için de gerçekli olmak üzere. Elbette YouTube'a yüklenmesi durumunda. Daha akıcı bir görüntü için bildiğimiz üzere ya 720p ya da 1080p çözünürlük ayarını kullanırdık, ancak 60 fps desteği için boyutunu gözle görülür derecede değiştirecek bir yapıya sahip. Farkı kendiniz görmeniz için Mario Circuit oyununu aşağıdan 1080p 60fps ayarına alarak izleyebilirsiniz.

Yıllar boyunca YouTube yüklemeleri 30 fps kilidiyle sınırlıydı ve çözünürlük ne kadar fazla olursa olsun özellikle oyun videolarında akıcılık belirli bir yerde takılı kalabiliyordu. Eğer PlayStation 4, Xbox One veya Wii U konsol kullanıcısıysanız kare oynatma hızının standart YouTube videolarından çok daha fazla olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Şimdi ise bu durum değişmek üzere.

YouTube sonunda yüklenilen klipleri doğal hızında gösterebilecek. Yukarıdaki videodan da görebileceğiniz gibi bir süre sonra gerçekten konsolda oyun oynuyormuşsunuz hissine kapılıp etrafta kol arıyorsunuz. Çok yakında YouTube'a yeni videolar eklendikçe oyunlar harici videoları da 60 fps izleme keyfine erişeceğiz.

Değeri Bilinememiş 8 Android Oyunu

Lenovo, Motorola'yı Bünyesine Kattı

YORUMLAR