7-Zip SFX Maker

7-Zip SFX Maker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 807
  • DOSYA BOYUTU 1.10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici teejee2008

7-Zip SFX Maker, 7-zip arşivinizdeki dosyaları kullanarak kendi kendini çıkarma işlemi yapabilen SFX dosyalarını oluşturmanızı sağlayan yararlı ve ücretsiz bir program.

7-Zip SFX Maker, açık kaynak kodlu olarak geliştirilen ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bir SFX dosyası oluşturma programı. Sade ve basit bir program olması dışında aynı zamanda standart bilgisayar kullanıcılarının kullanırken biraz zorlanabileceği bir program. Fakat ihtiyacınız doğrultusunda oldukça işinize yarayabiliyor.

7-zip ile sıkıştıurılıp arşivlenen dosyaları kullanarak çalışan program, kendi kendini açıp çıkarabilen .exe dosyaları oluşturmanızı sağlıyor. Programı kullanarak SFX dosyası oluşturmak için gerekli ayarları teker teker seçerek hangi lokasyonda oluşmasını istiyorsanız orayı seçip işlemi tamamlayabilirsiniz. Başlangıç ve bitiş mesajlarını da seçerek kendi exe dosyalarınızı kolayca oluşturabiliyorsunuz. Daha sonra bu dosyaları ister kendiniz ister arkadaşlarınız açmaya çalıştığında otomatik olarak kurulum işlemleri başlıyor.

Windows XP ve üzeri ile uyumlu olarak çalışan 7-Zip SFX Maker programını sitemizden ücretsiz olarak indirip WinRAR ve WinZip programlarının haricinde denemenizi tavsiye ederim. Programı kullanabilmek için biraz İngilizce biliyor olmanız işinize yarayacaktır. Eğer yeterli İngilizce bilmiyorsanız, tanıdıklarınızdan yardım alabilirsiniz.