A Notepad

A Notepad

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 520
  • DOSYA BOYUTU 1.31 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ari Pikivirta

A Notepad programını kullanarak kolayca kodlarınızı yazabilir ve düzenleyebilirsiniz.

A Notepad programı, özellikle web tasarımcıların ve programcıların işine yarayabilecek metin ve kod editörlerinden bir tanesi olarak hazırlanmış ve tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Hem yeterli yapısı hem de kolay kullanılır arayüzü sayesinde ücretli programlara para vermeden temel programlama ve kodlama işlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Elbette program profesyonel kod editörlerindeki detaylı özellikleri barındırmıyor ancak ufak çalışmalar için kullanışlı durumda.

Temel olarak HTML, Pyhton ve diğer programlama dillerine destek veren uygulama, dosyalarda kullanılan kod etiketlerini tanıyabiliyor ve bunları uygun renklendirmeler ile daha kolay okunabilir hale getiriyor. Böylece kodları kurcalarken nerede ne kullanışdığını çok daha hızlı bir şekilde tespit etmeniz mümkün hale geliyor.

Ayrıca hazırladığınız dosyayı çalıştırmak ve böylece yazdığınız kodların düzgün çalışıp çalışmadığını görebilmek de A Notepad ile elinizde. Direkt olarak içerisinde gerekli menüleri barındırması ile kodların yer aldığı dosyayı kapatmadan hemen çalıştırabiliyorsunuz. Çalıştırılabilir dosyalar için iki adet derleyici seçmenizi ve böylece farklı parametrelerle iki defa çalıştırarak karşılaştırmanızı da sağlayabiliyor.

Çok gelişmiş programlardan olmasa da hızlı bir şekilde kod düzenlemek isteyenlerin arayüzde boğulmadan kullanabilecekleri kaliteli uygulamalardan bir tanesi.