Alarmset

Alarmset

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 146,463
  • DOSYA BOYUTU 2.65 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Melsis Electronics

Ayarladığınız saatte alarm vererek sizi uyaran, alarm sırasında ses-müzik-film gibi ortam dosyalarını oynatabilen hatta isterseniz belirlediğiniz saatte bilgisayarınızı kapatabilen, arka fon olarak resim yükleyebildiğiniz kullanışlı tama

Alarmset 5.x serisinin sağlam altyapısı üzerine kurulan ve yeni özellikleri için bilgisayarınızın performansını düşürmeyecek şekilde en iyi optimizasyonları uygulanan Alarmset 5.x serisinden Alarmset 6'ya geçtiğinizde herhangi bir performans düşüklüğü yaşamayacaksınız. Ayarladığınız alarm için artık istediğiniz bir tarihi de girebiliyorsunuz. Ayrıca girdiğiniz saate göre sürekli tarih ayarlamanıza gerek olmayıp tarih otomatik kendini ayarlıyor. Bilgisayarı Kapatma özelliğinin yanında Bilgisayarı Yeniden Başlatma ve Oturumu Kapatma(NT/2000/XP) özellikleri de eklendi. Sık kullandığınız alarmları "Sık Kullanılanlar" olarak kaydedip istediğinizde tek tıklamayla otomatik yükleyebilirsiniz.

Alarm çalarken 5 - 30 dk. arasında seçtiğiniz süre kadar alarmı kolayca erteleyebilirsiniz (Masa saatlerinizde ve telefonlarınızdaki Snooze-Erteleme Fonksiyonu). Elektronik kol saatlerinizde bulunan bir özellik olan kullanıcının isteğine bağlı olarak saat başı ve yarım saatte bir küçük hatırlatıcı pencere ve sesli uyarı ile periyodik hatırlatma fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Tüm ayarlar tek pencere altında toplandı, ayrıca 5.x serisindeki alışkanlıklarınızı da düşünülerek üst menüden bazı ayarlara direkt erişim verildi. Kullanıcının ayarlayacağı süre içinde alarm kapatılmazsa otomatik alarmı erteleme veya otomatik alarmı kapatma gibi gelişmiş ayarlar da yapılabilirsiniz. Daha görsel bir arayüze sahip Alarmset 6 da yazılar yerine simgelere ağırlık verdik, simgelerden programın işleyişine çabuk adapte olacaksınız.

Program genel olarak ayarladığınız tarih ve saatte alarm vererek sizi uyarır. Alarm için ortam dosyası (Ses Müzik Film) seçerek bu dosyanın alarm sırasında oynatılmasını sağlayabilirsiniz. Alarm için hatırlatıcı bir not bırakılabilir.

Programın fon (arka plan) rengini değiştirebilir veya istediğiniz bir resim dosyasını fon olarak yükleyebilirsiniz. Resim dosyasını fon olarak yüklediğinizde, program üzerindeki saat, alarm gibi etiketlerin zor görülmesi veya görünmemesi durumuna karşı bu etiketlerin rengini değiştirebilirsiniz.

Windows XP ile tam uyumludur. Program için en iyi görünüm ve en iyi çalışma performansı Windows XP İşletim Sistemi ve 32 bit Renk Kalitesi altında alınır. Program normal çalışma anında çok çok az işlemci kullanacak şekilde tasarlandığından sisteminizin performansını düşürmez.