Android TV Remote Control

Android TV Remote Control

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,778
  • DOSYA BOYUTU 4.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Android TV Remote Control, Android TV'nizi mobil cihazınızdan yönetme kolaylığı sunan bir Google uygulamasıdır.

Android TV Remote Control, Google tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak sunulan uzaktan kontrol uygulamasıdır. Bu uygulamayı Android akıllı telefon veya tabletinize yükleyerek Android işletim sistemi üzerinde çalışan televizyonunuzu mobil cihazınızdan kolaylıkla yönetebileceksiniz.

Şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan sadece ADT-1 Geliştirici Kiti ile çalışan Android TV Remote Control, Android TV’nizin sunduğu içerikleri görmeniz ve Android TV ile uyumlu oyunları oynamanıza yardımcı olan iki farklı gezinme modu ile geliyor. D-pad veya Touchpad arasında kolaylıkla geçiş yapabileceksiniz. Sadece sesinizi kullanarak veya klavyeyi kullanarak Android TV’nizdeki içeriklere ulaşabileceksiniz.

Bu seneki Google I/O Konferansı’nda tanıtılan Android TV için geliştirilmiş olan bu uygulama, önümüzdeki sene Sony, Sharp, Philips gibi ünü markalar gücünü Android işletim sisteminden alan yeni nesil televizyonlarını piyasaya sürülmesiyle birlikte anlam kazanacaktır. Bu TV’ler gün yüzüne çıktığında Android TV Remote Control uygulaması herkesin kullanımına açılacaktır. Ancak şu anda sadece ADT-1 Geliştirici Kiti ile uyumlu olduğunu tekrar hatırlatalım.