Angry Birds Rio

Angry Birds Rio

kullanıcı
 • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
 • TOPLAM İNDİRME 147,562
 • DOSYA BOYUTU 33.1 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici Rovio

Angry Birds Rio, PC ve Android telefonlarda ücretsiz oynanabilen sapanla kuş fırlatma oyunu. Yükleyin, Kızgın Kuşlar Rio macerasına katılın.

Angry Birds Rio PC (Windows 10/7) ve Android telefonlarda ücretsiz oynanabilen sapanla kuş fırlatmaya dayalı bulmaca oyunu. Rovio Entertainment ve Fox Digital Entertainment tarafından geliştirilen Kızgın Kuşlar oyunu ile aynı adı taşıyan animasyon filmi de bulunuyor. Angry Birds APK indir butonuna tıklayarak, Angry Birds serisinin ilk oyunlarından (boss seviyeleri içeren ilk oyun) Angry Birds Rio’yu ücretsiz yükleyip ister mobil cihazınızda ister bilgisayarınızda keyifle oynayabilirsiniz.

Angry Birds Rio Oyna

Angry Birds Rio’da Red, Chuck ve Blues, Nigel adında kötü bir kakadu papağının emri altında kaçakçılar tarafından kaçırılıp Rio’ya götürülür. Orijinal Angry Birds’de olduğu gibi oyuncular sapanlarla kuşları fırlatarak yapıların üzerlerinde veya içlerinde bulunan hedefleri vurmaya çalışır. Yumurtaları çalan domuzlar yerine kafesteki egzotik kuşları kurtarmaları veya oynanan seviyeye bağlı olarak Nigel’in marmosetlerini yenmeleri gerekiyor. Rio’dan birçok karakter göze çarpıyor. Blu ve Jewel serideki tüm mevcut kuşlarla birlikte oyuna özel kuş türleri olarak öne çıkıyor. Oyun, ayrıca oyuncuların filmdeki ana düşman olan Nigel ve marmosetlerin lideri Mauro’yu yenmek için seride ilk kez boss mücadelelerini de içeriyor. Diğer seviyelerde Luiz marmosetleri yenmeye yardımcı oluyor ve oyuncuya ekstra puanın yanı sıra oyun boyunca ilerledikçe toplanacak gizli öğeleri kazandıran materyaller ve blokları yok ediyor.

Angry Birds Rio, ilk Angry Birds oyunuyla aynı oynanışa sahip. Oyuncular sapan kullanarak herhangi bir yere fırlatılabilen bir kuş grubunun kontrolünü ele alıyor. Tüm seviyelerde kafeste kuşlar veya oyuncunun karakterlerini kullanarak alt etmesi gereken marmosetler olabilen bir dizi düşman var. Bu düşmanlar normalde zincir ve TNT gibi bazı ek objelerin yanı sıra ahşap, cam ve/veya taştan yapılmış yapıların içinde korunaklı vaziyette görünüyorlar. Oyuncular seviyedeki tüm düşmanları öldüremezse tekrar deneme şansı veriliyor, başarırsa kazanıp sonraki seviyeye geçiyor. Her seviyede alınan puana bağlı olarak bir, iki veya üç yıldız kazanılıyor.

Angry Birds’de olduğu gibi Angry Birds Rio da birkaç bölümden oluşuyor. Her bölümün kilidi önceki tamamlandıktan sonra açılabiliyor. Rio 2’nin yayınlanmasının ardından bölümler iki farklı kategoriye ayrıldı: Rio ve Rio 2. Rio’daki bölümler kuşlar için Angry Birds Chrome’dan bağımsız görüntülere sahip ve Angry Birds’dekilerle aynı mekaniklere sahip. Öte yandan Rio 2 kategorisindeki bölümler Angry Birds Toons’taki kuşların görünüşlerini koruyan görüntüler içeriyor. Ek olarak bu bölümlerdeki seviyelerde isteğe bağlı ipuçları da bulunuyor. Tüm bölümlerde oynanış değişmiyor. Ayrıca oyunculara oyunun en temel mekaniklerini gösteren bir eğitim bölümü var.

Angry Birds Rio’daki bölümler sayısı değişen çeşitli seviyelerden oluşuyor; Rio’daki bölümlerin otuz seviyesi, Rio 2 bölümlerinin yirmi seviyesi var. Ek olarak Playground ve Hidden Harbor hariç tüm bölümler belirli görevleri tamamlayarak veya jeton harcayarak açılabilen altı ekstra isteğe bağlı bonus seviyeye sahip.

Angry Birds Rio, diğer Angry Birds oyunları gibi oyuncuların seviyeyi daha kolay geçmelerini sağlayan, geçici avantaj sağlamak için kullanabilecekleri isteğe bağlı güçlendirici öğeler bulunuyor. Bu güçlendirmeler sınırlı. Oyuncularına daha fazla güçlendirme satın almalarına ve bonus seviyelerin kilidini açmalarına izin veren oyun içi para birimi (coins) mevcut. Coin’ler yıldız toplayarak veya reklam izleyerek elde edilebiliyor.

Angry Birds Rio Yükle

Angry Birds Rio PC sürümü şu anda mevcut değil ancak bilgisayarda oynamanın bir yolu var. Gelmiş geçmiş en popüler oyunlardan Angry Birds Rio yükleyip bilgisayarda oynamak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Angry Birds Rio APK dosyasını bilgisayarınıza indirin.
 • BlueStacks’i açın ve Kütüphane (Library) bölümüne gidin.
 • Kütüphane içinde “Tümü yüklü” (“All installed”) yanındaki üç noktaya tıklayın.
 • Seçenekler listesi açılacak. Burada “APK Yükle” (“Install APK”)  üzerine tıklayın.
 • Windows Gezgini penceresinde oyunun .apk dosyasını gösterin. (Çift tıklayın veya seçip Aç’a tıklayın.)
 • Angry Birds Rio Android sürümü yüklenmeye başlayacaktır.
 • Oyuna Kütüphane’den ulaşabilirsiniz.