Armored Warfare

Armored Warfare

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,395
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MY.COM

Armored Warfare, gerçekçi savaş ortamında modern tanklarla aksiyonun sınırlarını zorlayacağınız bir strateji oyunudur.

Obsidian'ın yeni oyun projesi olan Armored Warfare, Wargaming'in dünya çapında büyük başarı yakalayan World of Tanks isimli oyununa direkt rakip olarak çıkmış, oynaması ücretsiz bir MMO tank oyunu. Bu noktada geliştirilen tüm alt sınıf örnekleri ezip geçen Armored Warfare'in şüphesiz ilk değinilecek noktası CryEngine3 ile güçlendirilmiş jilet grafikleri. Ücretsiz olmasına karşın bilgisayarınıza indirmeniz gereken yüklü boyutun bir sebebi var, oyunun grafikleri gerçekten iyi.

Bunun dışında World of Tanks'in kurduğu imparatorluğa, kendi içinden karşılık vermek isteyen Armored Warfare'in elbette birkaç kozu daha var. Mesela 2. Dünya Savaşı veya Kore'nin savaş dönemi tankları yerine Armored Warfare'de modern araçlar kullanılıyor. Tarihin izinden gidip işin içine teknolojiyi de ekleyen oyun, aksiyon ve strateji anlamında mantıklı bir hamlede bulunmuş. Sinyal kesiciler, termal görüş sistemleri ve savaş alanında kullanılabilen onlarca bilgisayar programlı ekipmanla Armored Warfare son altı dönemin tüm savaşlarına yeni bir boyut getiriyor.

MMO tank oyunlarının artık oldukça popüler olduğunu düşünürsek geliştirici firmanın bu anlamda yapıcı düşünmesi Armored Warfare'i aslında hiç de fena bir rakip yapmıyor. World of Tanks'e fazlasıyla benzeyen oynanışı, savaş sistemi ve tank sınıflarını saymazsak yeni PvE senaryo ve co-op haritalarıyla bu oyunun da türe ve yeni kullanıcılara sunacağı pek çok sürprizi olmuş diyebiliriz. Savaş alanlarının atmosferik bakımdan da güçlü olması yoğun kitleyi kendine çekmeye bile yetebilir. Örneğin, bahsettiğim senaryo modlarını arkadaşınızla co-op bir şekilde oynamak harika bir deneyim oluyor.

Tabii bu farklılıklardan en kritik olanı Armored Warfare'in oyun içi bile gerçekten harika görünmesi. Patlamalar, sis bombaları, kir, çamur derken CryEngine'in gücünü görüyor ve özellikle World of Tanks ile karşılaştırınca çok daha iyi grafikler sunduğunu anlayabiliyorsunuz. Oynaması ücretsiz oyunlar arasında sadece bu bile oyuncu kitlesinin komple Armored Warfare'e kaymasına neden olabilecek bir etken.

Henüz yeni yeni piyasaya giriyor olsa da ileride Armored Warfare'den daha çok duyacağız gibi, tanıtacağı yeni geliştirmeler ve oyun modlarıyla daha şimdiden World of Tanks'in tahtı sallanıyor diyebiliriz. Ancak şunu da söylemek gerekli, World of Tanks'e bağlı kaldıkça daha az ilgi çekici ve çok daha kolay unutulabilir olacak.

ARTILAR

Savaş atmosferi

Harita tasarımları

İçerik bakımından oldukça dolu

CryEngine 3 ile muhteşem grafikler

EKSİLER

Tank sınıfları biraz dengesiz