AS-Ya Telefon Rehberi

AS-Ya Telefon Rehberi

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 21,232
  • DOSYA BOYUTU 3.61 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

Yüzlerce cep telefonu numarası veya adresi aklınızda tutamıyorsanız ama gerektiğinde hepsine hızlıca ulaşmak istiyorsanız işte size tüm bu işlemleri yapacak telefon defteri programı.

Bu program, `AS-Ya` tarafından kullanıma sunulan `Akıl Defteri`, `Telefon Rehberi`dir. Program, Bütün Windows sürümlerinde çalışan, mini bir adres takip programıdır.Program, daha çok adres ve telefonlara `anında` ve `kolay` bir biçimde ulaşmaları gereken Santral Görevlileri, Sekreterler vb. için üretilmiştir. Bu program sayesinde her türlü işlemi tek bir ekran üzerinden gerçekleştirirken kullanım kolaylığı ile rahatlığın keyfini yaşayacaksınız!

Programın Bölümleri:
Kayıt:

Kayıt yaparken dikkat edilecek unsurlar:*

1-Kayıt, kayıt alanlarının üzerinden yapılır ve giriş daima büyük harfle olur. (Türkçe karakterlere (örn: `I`,`ı`,`İ`,`i` vs.) dikkat ediniz.)

2-Dosya hareketleri ile ilgili her türlü işlem esnasında görev çubuğunun üzerindeki düğmelerden faydalanabilir ve hangi düğmenin ne işe yaradığını farenizin imlecini o düğmenin üzerinde bir süre tutarak öğrenebilirsiniz.

Arama
İndeks seçildikten sonra, `Bul` kutusuna yazılır ve yazdığınız anda, o kaydın üzerine gider. Arama işlemi, tercihinize göre;
a_Ada Göre...
b_Soyada Göre...
c_Şehre Göre...
d_Ülkeye Göre...
e_Telefona Göre... olur.*
Yazdığınız kaydı bulamazsa, ona yakın olanın üzerine gider. Bazı hallerde kayda ait tüm harfleri yazmanız gerekmeyebilir.
Ayrıca eğer SÜZ işaretli ise sadece `Bul Kutusu`na yazılan şarta uygun kayıtlar görünecektir.

Sıralama:
Sıralama işlemi indeks seçiminin ardından gerçekleşir.

Sıralama tercihinize göre;
a_Ada Göre...
b_Soyada Göre...
c_Şehre Göre...
d_Ülkeye Göre...
e_Telefona Göre...
yapılmaktadır.*

Yazıcı:
Yazıcıdan çıktı, 2 şekilde alınır.

1-Tek Kayıt
Yazıcı düğmesi ile ekrana gelen seçim formundan tek kayıt seçeneği ile baskı önizleme ekrana gelir ve üzerinde bulunulan kaydın çıktısı alınır.

2-Tüm Dosya
Yazıcı düğmesi ile ekrana gelen seçim formundan tüm dosya seçeneği ile dosyanın dökümü alınır. Yazıcınızda kullandığınız kağıdın boyutu, A4`ten küçük olmamalıdır.

Şehir Kaydı:
Şehir kayıt düğmesine bastıktan veya üst menüden ilgili seçenek tıklandıktan sonra ŞEHİR ADI, KODU ve ÜLKE kaydı yapılır.
Bunun sebebi, adres kaydı yaparken şehir ismini seçtikten sonra kod ve ülke isminin otomatik olarak getirilmesini sağlamaktır.
Sıralama ve Arama kuralları diğer adres kaydında olduğu gibidir.

Not: *Bu unsurlar şehir kaydında da geçerlidir.