Ashampoo HDD Control

Ashampoo HDD Control

kullanıcı

Önemli verilerinizi sakladığınız harici ve dahili diskleri gözetim altında tutan Ashampoo HDD Control, ekstra araçlarıyla sistemi optimize eder.

Bilgisayarın en önemli bileşenlerinden olan hard diskleri düzenli olarak kontrol etmek, sizi olası veri kayıplarından korur. Kendi imkanlarınızla bu kontrolü yapmak pek mümkün olmadığı için profesyonel programlardan yardım almanız gerekir.

Ashampoo HDD Control hard disklerinizi takip ederek gereken durumlarda sizi uyarabilir. Böylece donanımsal bir arızadan kaynaklı geri dönüşü olmayan önemli veri kayıplarından korunabilirsiniz. Program disk performansını ve kapasitesini karşılaştırarak, potansiyel arıza durumlarında kullanıcıyı uyarır.

Ashampoo HDD Control genel olarak çok kullanılan IDE ve ATA diskler dışında SSD, harici disk ve USB bellekler için de destek sağlar. Böylece hem dahili hem harici tüm diskler programın gözetiminde kalır. Program S.M.A.R.T teknolojisini de destekliyor. Yazılım en güzel özelliklerinden biri kullanıcıları e-posta yoluyla bilgilendirmesi. Böylece bilgisayar başında olmasanız bile hard disklerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ekstra Özellikler

  • Performans Kıyaslama: Ashampoo HDD Control hard disklerin performansını ölçerek grafiksel olarak size sunar. Ayrıca performans raporunu hard disk modeline göre diğer kullanıcıların raporlarıyla kıyaslayabilir.
  • Otomatik Optimizasyon: Program hard disklerde bulduğu gereksiz kayıt bilgilerini temizleyerek otomatik optimizasyon sağlar.
  • Otomatik Birleştirme: Bilgisayar performansını etkileyen disk birleştirme işlemini ihtiyaç duyduğu zamanlarda gerçekleştirerek, önemli bir işlemden sizi kurtarır.
  • Veri Kurtarma: Yanlışlıkla silinen verileri programla geri getirebilirsiniz.

Önemli! Programın 40 günlük deneme sürümünden yararlanmak için bu sayfadan kayıt olmanız gerekmektedir.