Ashampoo ZIP Pro

Ashampoo ZIP Pro

kullanıcı

Ashampoo ZIP Pro programı sayesinde dosya sıkıştırma, arşivleme ve şifreleme işlemlerinizi en hızlı yoldan gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ashampoo ZIP Pro programı, pek çok alanda farklı programlar üreten Ashampoo şirketi tarafından hazırlanmış ve ZIP, RAR, TAR, CAB, ISO ve daha pek çok farklı dosya sıkıştırma ve arşivleme formatıyla sık sık çalışan kullanıcılar için sunuluyor. Her ne kadar 40 günlük bir deneme sürümüyle gelse ve daha sonra satın alınmayı gerektirse de, programın yapabildikleri bu kusurunu affettirecektir diyebilirim.

Programın genel arayüzü Windows 8 ile birlikte gelen Metro arayüzünü andırıyor ve böylelikle tüm işlevlerine kolayca ulaşmak mümkün hale geliyor. Pek çok diğer arşiv programında olduğu gibi bilgisayarınızın sağ tık menüsüne bu işlevlere dair butonları da yerleştirebilen program, böylece dosya arşivleme ve arşivden çıkarma işlemlerinde sorunsuz bir deneyim elde etmenizi sağlıyor.

Ashampoo ZIP Pro'nun altında uygulamalar, arşiv ve araçlar adı altında üç farklı kategori bulunuyor. Bu kategoriler sayesinde ihtiyaç duyduğunuz özellikleri aramanız ve bulmanız da daha kolay bir hale geliyor.

Programda bulunan en çok kullanacağınız özellikleri kısaca bir listelemek gerekirse;

  • Dosya şifreleme seçenekleri
  • Office ve PDF dosyalarını güven altına alma
  • ISO sürücüsü kullanma
  • ZIP şifre çözücü
  • Bulut depolama entegrasyonu

Programı kullanırken dilediğiniz gibi yeni arşivler oluşturabiliyor, yahut mevcut arşivinizi çıkartarak normal bir klasör haline getirebiliyorsunuz. SFX arşivi yapma, toplu işlemler, bozuk arşivleri onarma gibi pek çok işe yarar ek özellik ise sıkıştırma formatlarında sorunlar yaşayanların işlerini kolaylaştıracaktır.

Mevcut olan ayarlar arayüzü kullanıcılara yeteri kadar seçenek sunuyor ve tema desteği sayesinde programın varsayılan siyah arayüzü yerine farklı arayüz tercihlerini de deneyebiliyorsunuz. Tabii ki dosya formatlarıyla işlemlerde herhangi bir sorunun ortaya çıkmadığını da belirtmek gerek.

Eğer klasik dosya sıkıştırma ve arşivleme programlarından sıkıldıysanız Ashampoo ZIP Pro'ya göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.