BackupBuddy

BackupBuddy

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 460
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici iThemes Media LLC

BackupBuddy eklentisi ile WordPress tabanlı web sitelerinizin yedeğini alarak, olası bir aksilik durumunda içeriklerinizi kaybetmeden sitenizi geri yükleyebilirsiniz.

BackupBuddy eklentisi ile WordPress tabanlı web sitelerinizin içeriğini yedekleyerek, olası bir aksiklik durumunda içeriklerinizi kaybetmeden geri yükleyebilirsiniz.

WordPress tabanlı web siteleriniz üzerinde sürekli düzenlemeler, değişiklikler yapıyor olabilirsiniz. Eğer WordPress’i acemi olarak kullanıyorsanız, bazen çeşitli aksilikler yaşıyor olabilirsiniz. Veritabanı hataları, kodlama hataları, sitenin tamamen çökmesi gibi durumlar, acemi kullanıcılar için gerçekten can sıkıcı durumlara yol açabiliyor. BackupBuddy adlı eklenti de bu tür durumların önüne geçmek için geliştirilmiş başarılı bir yedekleme eklentisi.

Eklentiyi WordPress yönetim panelinden aktif ettikten sonra öncelik le bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturma ekranında yedekleme dosyalarının nereye kaydedileceğini de belirleyebiliyorsunuz. Bu adımdan sonra sitenizdeki içeriklerin hangi sıklıkla yedekleneceğini belirtip, yeni yedek oluşturma ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan Ayarlar, veritabanı ve dosya yedekleme seçeneklerinden uygun olanı seçip, yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Yedekleme işlemi bittikten sonra ise ister dosyayı indirebiliyor, isterseniz de belirttiğiniz konuma gönderebiliyorsunuz.